Jaki powinien być facet w związku? Ze wszystkim stron słyszymy o kryzysie męskości. Temat ten wcale nie jest czymś nowym. Danuta Rinn występowała na festiwalu w Opolu z piosenką Gdzie ci mężczyźni już w 1974 roku, a i wtedy nie był to świeży problem. W związku niełatwo jest osiągnąć prawdziwe partnerstwo, na szczęście istnieją sytuacje, w których mężczyźni wysyłają dość jasne sygnały. Jeśli dobrze je odczytasz, możesz zorientować się, z kim tak naprawdę masz do czynienia.

W XXI wieku istnieje mnóstwo sposobów na odnalezienie miłości. Czeka ona na nas czasem w sklepie spożywczym, na ulicy, w pracy, szkole, a coraz częściej w Internecie. Szczególnie ta ostatnia opcja pozwala na wybór partnera wyglądającego na kobiecy ideał. Po tysiącach przesunięć w telefonie w prawo, czy lewo kobieta odkrywa mężczyznę, który zdaje się idealny. Przynajmniej na zdjęciu. Cechy zewnętrzne wcale jednak nie świadczą o tym, że wybrany drogą kciukowego castingu kandydat na męża okaże się taki, jaki powinien być facet w związku.

Jaki powinien być mężczyzna w związku?

To, co kobiety nazywają kryzysem męskości nie bierze się z niczego. Miliony kobiet po nieudanych związkach noszą w sercu żal i zawód. Opowiadają o tym koleżankom, którym opowieści o kolejnej nieudanej próbie stworzenia szczęśliwego związku wcale nie są obce. Tych pokrzywdzonych, wykorzystanych kobiet okazuje się nagle być tak wiele, że faktycznie można się zastawiać, gdzie te orły, sokoły, herosy.

Idealny facet: jaki powinien być?

Idealny facet, powinien być przystojny jak Ryan Gosling, męski jak Clint Eastwood, zabawny jak Robin Williams, mieć muskulaturę Arnolda Schwarzeneggera i zarabiać tyle, co oni czterej razem wzięci.

Kobiece oczekiwania co do tego, jaki powinien być facet w związku też są dość wygórowane, co nie ułatwia ludziom dobierania się w pary. Teksty kultury, szczególnie filmy, które jako sztuka i rozrywka bardzo oddziałują na naszą podświadomość, pokazują, że istnieje idealny facet. Czy muszę mówić, że taki facet nie istnieje?

Świat jest pełen bawidamków, lalusiów, Piotrusiów Panów, wiecznych chłopców i zwykłych bufonów, którzy nie widzą nic oprócz czubka własnego nosa. Na szczęście nie tak trudno ich rozpoznać. Jeśli dostrzegasz w swoim partnerze ten typ osobowości, to przemyśl sprawę, zanim będzie za późno. Może być szkoda twojego życia, chyba że kochasz powiedzenie widziały gały co brały i całe życie będziesz próbować naprawiać swojego faceta. Oczywiście, tacy faceci nie zawsze są najgorsi i mogą mieć wiele wspaniałych zalet. Pytanie jednak, czy zniesiesz trudy ich charakteru w imię miłości i wspólnego szczęścia?

Jaki powinien być facet z charakteru?

Facet z charakteru powinien być przede wszystkim uczciwy wobec siebie i partnerki. Uczciwość oczywiście idzie w parze z wiernością, nie jest jednak tym samym. Ile z was przejechało się chłopczyku udającego mężczyznę? Ile z was po bliższym poznaniu się z partnerem, zobaczyła w nim zupełnie nie tę osobę, w której się zakochała? Niełatwo jest w dzisiejszych czasach być sobą. Prościej przybrać pozę, założyć maskę i udawać, że jest się kimś innym. Kalina Jędrusik zaśpiewała kiedyś w Kabarecie Starszych Panów wspaniałą piosenkę pt. Dla ciebie jestem sobą.

Jaki powinien być facet w związku?

Tekst tej piosenki doskonale mówi o tym, co jest najważniejsze w związku. Dotyczy to tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Oczywiście, kiedy zapytać kobiety o to, jakie cechy charakteru powinien mieć mężczyzna, usłyszymy litanię rycerskich epitetów. Według wielu kobiet mężczyzna powinien być troskliwy, inteligentny, troskliwy, ambitny, wrażliwy, silny, twardy, opiekuńczy, żeby kochał dzieci, umiał gotować, lubił psy i koty, nie palił papierosów, nie pił alkoholu, nie brał narkotyków i żeby był wierny i kochał swoją kobietę nad życie. Oczywiście powinien też wskoczyć za nią w ogień i oddać jej wszystko, co ma.

W codziennym życiu myślenie o tym, co ktoś powinien był zrobi, czego się powinien domyślić i jaki powinien być facet w związku, zwiastuje tylko konflikty i wieczne rozczarowania. Czasami naprawdę można odpuścić. Tworząc z kimś związek na całe życie, nie wystarczy, że będziemy się kochać. Kluczowe jest, by nie przestawać się lubić, a to jest o wiele trudniejsze. Kobiety i mężczyźni są inaczej skonstruowani. Z biologicznego punktu widzenia, płeć piękna ma znacznie bardziej pod górkę. Comiesięczne bóle menstruacyjne, hormonalne burze i rodzenie dzieci, to tylko część problemów, z którymi musi zmagać się kobieta.

Jak być mężczyzną w związku?

Być mężczyzną w związku to bardzo trudne wyzwanie. Nie tylko, według klasycznego stereotypowego modelu, ma on obowiązek zapewnić byt i bezpieczeństwo rodzinie, ale jeszcze w tym wszystkim nie zwariować i nie zgubić siebie. Idąc razem przez życie trzeba mieć świadomość, że nie zawsze będzie kolorowo. To właśnie w momentach, kiedy jedno jest w dołku, to drugie jest mu szczególnie potrzebne. Należy się więc cały czas wspierać i nigdy nie śmiać się z marzeń ukochanej osoby. Ważne, by jako mężczyzna mieć choć odrobinę klasy.

Jakie są cechy mężczyzny z klasą?

Cechy mężczyzny z klasą są w dzisiejszym świecie często są mylone z prestiżem i pieniędzmi. Klasa to przede wszystkim niełatwa sztuka okazywania szacunku i wzbudzania go. Nie elegancja, ale godna postawa. To jedna z tych rycerskich cech, której kobiety słusznie wymagają od dzisiejszych facetów. Honor jest bowiem wartością, która nie ma prawa się zestarzeć.

Podsumowanie

Na pytanie, jaki powinien być facet w związku nie ma jednoznacznej, prostej odpowiedzi. Jako mężczyzna, życzę każdemu, żeby facet był w związku kochany i żeby umiał okazywać uczucia swojej partnerce. Przecież wrażliwość również znajduje się na liście cech pożądanych przez kobiety. Najważniejszą cechą w związku, która musi łączyć obie osoby jest zdolność do dogadywania się w tych wszystkich prostych sprawach, które załatwia się często jednym zdaniem. Wystarczy ze sobą o tym rozmawiać, a wtedy wszystkie powinnaś, powinieneś odchodzą na bok.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jaki powinien być facet w związku
źródło: pixabay.com @5688709

Najważniejsze, by umieć się ze sobą dogadać.

jaki powinien być facet w związku
źródło: pixabay.com – Pexels
jaki powinien być facet w związku
źródło: unsplash.com – Norman Toth

Świat jest pełen wiecznych chłopców.

jaki powinien być facet w związku
źródło: unsplash.com – Pablo Merchán Montes

Nie wystarczy się kochać – trzeba się jeszcze lubić.

jaki powinien być facet w związku
źródło: pixaby.com – 089photoshootings

Wspólnie spędzony czas sprawia, że para zżywa się ze sobą jeszcze bardziej.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Miłośnik starych piosenek i zapomnianych gwiazd. Zajmuje się również pisaniem piosenek i muzyką ilustracyjną do filmów. Marzy o skomponowaniu utworu dla Alibabek.