Jaki produkt ma najwięcej wapnia? Jeżeli nie chcesz mieć problemów z nadwagą czy otyłością, najłatwiej będzie wprowadzić do dziennego jadłospisu pewne produkty. Niedobór tego niezwykłego składnika może odbić się negatywnie na twoim zdrowiu- gdzie więc można go znaleźć? Będziecie mocno zdziwieni! W gąszczu sklepowych półek można stracić kontrolę. Specjaliści przychodzą nam z pomocą i wiedzą na ten temat!   

Normy żywienia podają nam twarde dane w postaci liczb: dzienne zapotrzebowanie na wapń to ok. 1000 mg! Właśnie tyle potrzebuje kobieta, aby móc czuć się wypoczętą i zdrową. Tabletki nie są najlepszym źródłem pozyskiwania tego materiału budulcowego, powinnyśmy skierować się bardziej ku odpowiednim produktom spożywczym. Zobaczmy, które z nich dostarczają najwięcej protein! 

Jaki produkt ma najwięcej wapnia?  

Proteiny utożsamiasz głównie z siłownią, czy shake’ami pitymi przez sportowców? Nic dziwnego- to właśnie nabiał zawiera najwięcej wapnia, a kefir, jogurt czy maślanka powinny być wpisane w twoje domowe menu! Jaki produkt ma najwięcej wapnia, oprócz mleka? Ciekawą alternatywą dla tego mlecznego napoju może być ryba jedzona wraz ze szkieletem! Oczywiście mamy na myśli te, które możesz potraktować jako szybką przekąskę, zważając na ich małe gabaryty- szprotka, czy sardynka to idealny pomysł na lunch. 

Roślinne źródła wapnia to temat na osobny akapit! Dla wielu może być zaskoczeniem, że to właśnie orzechy czy warzywa strączkowe mają w sobie ogromne ilości wapnia! Jakie jeszcze możemy wymienić warzywa? Z pewnością powinnaś przeprosić się z brukselką, szpinakiem, czy kapustą! Pamiętaj również o dawce soji do swoich codziennych obiadów. Liczby, jak zwykle, mówią same za siebie: na 100 g tego składniku przypada aż 240 mg wapnia! 

Jaki produkt ma najwięcej wapnia, choć nie jest to oczywisty składnik twojej codziennej diety? Skorupki jaj są bardzo dobrym produktem spożywczym pod względem wartości odżywczych- same jajka zawierają liczne witaminy i minerały. Natomiast ich obudowa, czyli właśnie skorupka, powstaje w efekcie procesu biomineralizacji, który polega na dostarczaniu wapnia do zarodka.

Jak najlepiej wchłania się wapń? 

Teraz już wiesz, jaki produkt ma najwięcej wapnia, warto więc dowiedzieć, z czyją pomocą wchłania się najlepiej! Nieodłącznym elementem diety bogatej w wapno jest witamina D– to właśnie ona sprawia, że calcium ma odpowiedni grunt do asymilacji w naszym organizmie! Sporo ludzi cierpi na niedobór tego składnika, dlatego zalecane są, oprócz dziennych posiłków, spacery w pełnym słońcu!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwolił ci wyodrębnić najważniejsze składniki twojej nowej diety bogatej w wapno!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jaki produkt ma najwięcej wapnia
Fot.: Couleur/ pixabay.com 

Jakie produkt ma najwięcej wapnia? Oczywiście nabiał! Ale czy tylko on?