Jakich ludzi nie lubią koty? Nie każdy jest miłośnikiem tych zwierząt. Prawdą jest, że koty mają specyficzny charakter, dlatego, żeby dobrze z nimi żyć, musimy je najpierw zrozumieć. Jakich zachowań nie lubią koty? Którzy ludzie działają im na nerwy? Odpowiedź może mocno zaskakiwać.

Jeżeli jesteś posiadaczem kota, pewnie zauważyłeś, że łatwo jest go wyprowadzić z równowagi. Nadmierna cierpliwość nie należy do ich cech charakteru, dlatego z kotem trzeba ostrożnie. Jakich ludzi nie lubią koty? Lepiej poznać ich względy i zamiłowania, żeby żyć z nimi w zgodzie.

Jakich ludzi nie lubią koty?

Każdy z nas wie, że koty to wyjątkowe zwierzęta. Ich nieprzewidywalny charakter i wysokie zachcianki decydują, że niektórzy ludzie nienawidzą tych zwierząt. Być może problem leży w nas, a nie w kotach. Żyjąc w zgodzie z naturą, możemy oczekiwać od niej tego samego. Niekiedy do zgody ze zwierzakiem wystarczy zrozumienie jego potrzeb i akceptacja pewnych przyzwyczajeń.

Wybuchowych ludzi

Nawet jeżeli nie posiadasz kota, to zauważyłeś, że są to niezwykle ciche zwierzęta. Delikatne pomiaukiwanie i ciche chodzenie kwalifikuje je do grona najbardziej spokojnych. Koty uwielbiają drzemki i chętnie wybierają miejsca, w którym będzie im wygodnie. Można by rzec, że sen na wygodnej (i ciepłej) powierzchni to jedna z ulubionych czynności tych zwierząt. Warto głębiej się nad tym zastanowić i pomyśleć, czego kot oczekuje od nas podczas swojej drzemki? Dwóch rzeczy: ciszy i spokoju. O ile ta pierwsza nie jest przez nie koniecznie pożądana, to druga ma wielkie znaczenie.

Przełóżmy to na przykład z życia — siedzisz ze swoim kotem w jednym pomieszczeniu, on siedzi na twoich kolanach, a ty słuchasz muzyki przy laptopie. Głośność jest dosyć wysoka, ale wsłuchując się w rytm, powoli głaszczesz swojego mruczka. Ten zasypia. Koniec jego drzemki przychodzi, kiedy laptop się zaciął, a ty zareagowałeś krzykiem lub gwałtownym ruchem.

W powyższym przykładzie głównie chodzi o to, że koty mogą zasnąć w różnych warunkach (nawet przy wysokim natężeniu dźwięku), jednak czując zagrożenie z zewnątrz, zasypiają w pozycji ‚na sfinksa’, by szubko móc zareagować. Jeżeli w twoim charakterze leży to, że jesteś niespokojny lub wybuchowy, nie pozwolisz swojemu kociakowi na bezpieczną drzemkę. Co więcej, on sam może niekiedy czuć się zagrożony.

Osób, które nie dbają o porządek

W odróżnieniu od psów koty bardzo cenią sobie porządek. Mogłeś zauważyć to, widząc jego codzienną pielęgnację. Higienę zwierzaka warto poszerzyć o jego kuwetę. Koty są bardzo wybredne, jeżeli chodzi o miejsce załatwiania swoich potrzeb. Zwierze to potrzebuje czystości i odpowiednich zapachów. Co więcej, będzie korzystał z kuwety tylko wtedy, kiedy ta będzie mu w pełni odpowiadać. Nie tylko chodzi o wielkość, czy ulubiony żwirek, ale także o jej czystość. Warto zauważyć, że załatwianie się przez kota w innym miejscu, niż jego kuweta, nie będzie dla niego przyjemne. Człowiek zaniedbujący jego czystość dodatkowo uprzykrza mu życie.

Zaczepnych ludzi

Zauważ, że ciągłe głaskanie i drapanie kota w pewnym momencie może doprowadzić go do prawdziwego szału. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy w każdym możliwie momencie będziesz go podnosił na ręce, przenosił lub kładł obok siebie. Nadmierna opiekuńczość człowieka nie sprzyja naturze kota. Zwierzęta te od zawsze chodziły swoimi ścieżkami, dlatego niechętnie lubiły stworzenia, które stawały na ich drodze. Jeżeli człowiek ogranicza jego strefę komfortu, zagradza mu drogę, ciągle tarmosił i namawiał do siedzenia mu na kolanach, kot tylko się zdenerwuje i w pośpiechu ucieknie. Zmuszanie do zabawy, czy przesiadywania w pobliżu człowieka jest dla kota bardziej niż denerwujące.

jAK

Jakich ludzi nie lubią koty
pixabay.com AndreasPedzold

Jakich ludzi nie lubią koty? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom.

Jakich ludzi nie lubią koty
unsplash.com Jonas Vincent
Jakich ludzi nie lubią koty
Fot.unsplash.com @Cel Lisboa

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyborcy opozycji mogli przez pomyłkę oddać nieważne głosy. Wszystko przez głupi błąd
  2. Dziecięca aktorka Disneya dostała nagrodę za… swój pierwszy film dla dorosłych. Fani są zniesmaczeni
  3. Nie odwzajemnił miłości syna arabskiego szejka. Trafił za to do więzienia, gdzie był bity i gwałcony
  4. Teściowa nie ufała swojemu zięciowi, więc zainstalowała ukrytą kamerę. Zobaczyła, co robi z 15-letnią dziewczyną
  5. Tata kopał grób dla swojej przedwcześnie zmarłej córki. Nagle z trumny obok usłyszał płacz
  6. Znaleźli mieszańca psa i wilka, spojrzeli na niego i zalali się łzami. Historia zwierzaka przybrała niespodziewany obrót spraw

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.