Jakich ludzi nienawidzą koty? Jak się okazuje, nasze pupile bardzo szybko odczytują zamiary i nastawienie człowieka. Te czworonogi zdecydowanie nie przepadają za pewnymi osobami. Mogą stać się wobec nich obojętne, a nawet agresywne! Sprawdź, czy to dotyczy ciebie!

Koty przywiązują ogromną wagę do miejsca, a także ludzi, z którymi mają styczność. Jakie cechy osób są dla naszego pupila niepokojące? Kogo wolą unikać? Czy czworonogi faktycznie nie przepadają za konkretnymi typami osób?

Jakich ludzi nienawidzą koty?

1. Bardzo energiczne osoby

Każdy właściciel z pewnością przyzna, że ich kot nie czuje się pewnie w towarzystwie osób, które wykonują dużo nagłych ruchów.

Zwierzę nie jest wtedy w stanie odnaleźć się w tak przytłaczającej sytuacji. Nie jest pewny, czy postać, która dużo gestykuluje i zmienia swoje miejsce położenia, nie stanowi dla niego zagrożenia.

2. Lenie

Lenistwo właścicieli jest dla pupila zauważalne i powoduje irytację. Osoba, która nie zapewnia zwierzęciu rozrywki, zaniedbuje swoje obowiązki i niechętnie wstaje, by go nakarmić, może bardzo unieszczęśliwić kota i powodować zmiany również w jego zachowaniu.

Kot może stać się obojętny na swojego właściciela, zupełnie ignorując jego polecenia. Z pewnością niechętnie będzie się również przytulał i godził na głaskanie.

3. Ofensywna postawa

Koty potrafią bardzo sprawnie wyczuć, czy dana osoba jest wielbicielem czworonogów, czy raczej za nimi nie przepada. Jakich ludzi nienawidzą koty?

Jeśli człowiek źle zwraca się do zwierzęcia, złośliwie go zaczepia lub wykonuje w jego stronę potencjalnie zagrażające mu gesty, automatycznie odbierana jest jako wróg. Z tego powodu kot może zacząć unikać danej osoby lub w skrajnym przypadku nawet podjąć się ataku!

Nastawienie człowieka ma duże znaczenie w kontaktach ze zwierzęciem, a szczególnie kotami. Wbrew pozorom, są one bardzo inteligentne, a ich instynkt rzadko je zawodzi. Dlatego też są w stanie dość sprawnie odczytać intencje człowieka i stosownie się do nich odnieść. Skutkiem może być zupełna obojętność lub skrajnie ofensywna postawa.

Jakich ludzi nie lubią koty? Zobacz zdjęcia:

Jakich ludzi nie lubią koty?
unsplash.com Dmitry Ulitin

Koty to bardzo inteligentne zwierzęcia, które bez problemu potrafią określić zamiary człowieka.

Jakich ludzi nie lubią zwierzęta?
pixabay.com clickphoto

Ludzka postawa może mieć duży wpływ na to, jak będzie zachowywał się nasz pupil.

Jakich ludzi nie lubią koty?
pixabay.com xiaoxinghai

W przypadku osób, a w tym właścicieli, którzy nie poświęcają czworonogowi dostatecznej ilości czasu, koty mogą zacząć wykazywać się obojętnością.

Jakich ludzi nie lubią koty?
unsplash.com Anton Darius

Gdy zwierzę spostrzeże, że dana osoba zachowuje się agresywnie, jest w stanie podjąć się ataku lub zupełnie jej unikać.

Jakich ludzi nie lubią koty?
pixabay.com bella67

Nadmierna gestykulacja znajdujących się w pobliżu ludzi może zaburzyć poczucie bezpieczeństwa kota.

  1. Nieustraszone koty. TOP 5 filmów, w których grają niezwykłe koty
  2. Koty, które śpiewają! Najśmieszniejsze wideo w sieci
  3. Koty przeklinają? Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków
  4. Kot znaleziony w samolocie. Poznajecie? Czeka na powrót do domu

Źródła: koty.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.