Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Była premier i jedna z najbardziej znanych członkiń Prawa i Sprawiedliwości nie ma za sobą ani studiów prawniczych, ani politologicznych. Zanim jeszcze pomyślała o zaangażowaniu w politykę, planowała związać swoją przyszłość zawodową z zupełnie inną dziedziną. Ta informacja może was zaskoczyć.

Wykształcenie rodzimych polityków budzi niemałą ciekawość wśród Polaków. Wbrew pozorom, aby zaangażować się w tego typu działalność nie trzeba być ani absolwentem prawa, ani politologii. Najlepiej pokazuje to przykład byłej polskiej premier. Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Skończyła jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju! Niewiele osób może poszczycić się tak wysokim tytułem naukowym. Nie poprzestała na jednym kierunku. 

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło?

Jak możemy wywnioskować z informacji podanych na pl.wikipedia.org, Beata Szydło rozpoczęła działalność polityczną w latach dziewięćdziesiątych. Jednak zanim zrozumiała, że co jest jej prawdziwym żywiołem, miała zupełnie inne aspiracje. Szybko odkryła w sobie pasję do zdobywania wiedzy

Według ustaleń wprost.pl, Beata Szydło studiowała etnografie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1987 roku odebrała dyplom, jednak nie zamierzała poprzestać na pracy magisterskiej. Dwa lata później ponownie pojawiła się na wydziale, tym razem jako doktorantka, a opuściła go w 1995 roku.

Po dwuletniej przerwie znowu zdecydowała się zgłębić wiedzę w słynnej Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie rozpoczęła studia podyplomowe dla menadżerów kultury. Z kolei w 2001 roku została absolwentką zarządzania samorządem terytorialnym w Unii Europejskiej na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Gdzie pracowała Beata Szydło?

Zaraz po ukończeniu studiów magisterskich Beata Szydło zaczęła pracę asystentki w Muzeum Historycznym Miasta Kraków. Pozostała tam zatrudniona aż do 1995 roku. 

Po opuszczeniu Muzeum Historycznego Szydło postanowiła spróbować swoich sił w Libiąskim Centrum Kultury, gdzie pełniła funkcję kierowniczki działu merytorycznego. Jej ciężka praca została doceniona przez ośrodek kultury w Brzeszczach, gdzie przez rok pracowała jako dyrektorka. Postanowiła jednak ustąpić, ponieważ została wybrana na stanowisko burmistrza gminy Brzeszcze. Służyła także jako radna powiatu, a już w 2005 roku związała się z PiS

Spodziewaliście się, jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Niewiele osób może poszczycić się podobnymi osiągnięciami! Ciekawe czy już wtedy wykazywała cechy, które później pomogły jej osiągnąć obecną pozycję polityczną.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jakie wykształcenie ma beata szydło
fot. screen z youtube.com Radio Maryja

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Była premier ukończyła kilka kierunków. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPolki w Cannes. Lista polskich gwiazd z czerwonego dywanu imponuje
Następny artykułAgnieszka Woźniak-Starak o mężczyznach: „Gdyby każda kobieta była tak wychowana, tobyśmy rządziły tym światem! I wami…”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.