Jakiego wyznania jest Jurek Owsiak? To pytanie od lat budzi ciekawość zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej znanej postaci. Bardzo wiele osób wykorzystuje  argumenty religijne czy ideologiczne do podsumowana jego działań. Dla niektórych osób wyznanie założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może być nie lada zaskoczeniem.

Od wielu lat media infiltrują postać inicjatora i prezesa zarządu fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Analizują nie tylko jego poczynania zawodowe, lecz także życie prywatne, co dla wielu osób jest bardzo interesującym tematem. Niektórzy zastanawiają się nawet jakiego wyznania jest Jurek Owsiak? Przekonajmy się. 

Jakiego wyznania jest Jurek Owsiak?

Jurek Owsiak jest katolikiem, co sam wielokrotnie przyznawał na łamach prasy. Niestety mężczyzna od wielu lat spotyka się z atakiem ze strony katolickich tradycjonalistów i skrajnej prawicy. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wielokrotnie udowodnił, że ma wielkie serce, a to jest najlepszym wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem i chrześcijaninem. Działania Jurka Owsiaka świetnie podsumował nieżyjący już ksiądz Jan Kaczkowski:

– Nie wolno drugiego człowieka nigdy skreślać. Retorykę obrony pana Jerzego Owsiaka opanowałem już do perfekcji. Katolicy nie mają monopolu na dobro. Nie wszystkie inicjatywy lidera WOŚP muszą mi się podobać. Ale jeśli jest oskarżany o kradzież, na co nie ma dowodów, to bronię go do upadłego. Komu jak komu, ale katolikom nie muszę tłumaczyć zasady domniemania niewinności – powiedział Jan Kaczkowski w rozmowie z portalem deon.pl.

Jurek Owsiak o swojej wierze

W rozmowie pochodzącej z 2010 roku dla tvp.info Jerzy Owsiak wypowiedział się na temat swojego wyznania i podsumował to jednym zdaniem:

– Jestem katolikiem – oczywiście – przyznał w wywiadzie dla tvp.info. – Bierzmowanie i ślub załatwiłem, kiedy poczułem, że jest mi to potrzebne – dodał mężczyzna. 

 Żoną Jurka Owsiaka jest Lidia Niedźwiecka-Owsiak, którą na co dzień nazywa Dzidzią. Para poznała się jeszcze w liceum, a na ślubnym kobiercu stanęli 12 lutego 1976 roku w kościele w Lewiczynie:

– Naszymi świadkami był Jasio i Marysia Pospieszalscy i po dzień dzisiejszy jesteśmy z Dzidzią razem – zdradził Owsiak w wywiadzie. 

Lidia Niedźwiecka-Owsiak od lat wspiera męża w jego działaniach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pewnością tworzą udany związek i spędzą ze sobą jeszcze wiele lat!

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości w kwestii wyznania Jurka Owsiaka. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jakiego wyznania jest jurek owsiak
instagram.com @fundacjawosp

Jurek Owsiak jest najlepszą wizytówką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMarek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wspomnienie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
Następny artykułIle wzrostu ma Karolina Gilon z Top Model? Modelka waży tylko 64 kg