James Bond nie ma szczęścia. Początek zdjęć do najnowszego filmu o agencie Jej Królewskiej Mości przesunięto z powodu braku reżysera. Na szczęście nowy reżyser w końcu się znalazł, a film zapowiada się naprawdę dobrze. Jesteście ciekawi kto wyreżyseruje nowego Bonda?

Kiedy Danny Boyle zrezygnował z funkcji reżysera na 3 miesiące przed rozpoczęciem zdjęć do nowego filmu o Jamesie Bondzie, produkcja stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście wydaje się, że wszystko znów idzie w dobrym kierunku.

James Bond 25, kiedy premiera?

Nowy film o agencie 007 nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, więc w mediach zaczęto używać roboczej nazwy „Bond 25”, jako że najnowszy film będzie 25. filmem o przygodach agenta pijącego Martini wstrząśnięte, nie mieszane. Jamesa Bonda ponownie zagra Daniel Craig, choć jeszcze niedawno aktor zarzekał się, że więcej nie zagra słynnego agenta. Craig ugiął się pod naciskiem producentów i jak donoszą plotki sporą sumą pieniędzy i zgodził się wcielić w rolę Bonda po raz ostatni.

Niestety wciąż nie wiadomo, o czym będzie nowy James Bond — fabuła filmu pozostaje sekretem, ale dobrą wiadomością dla wszystkich wielbicieli produkcji o agencie 007 jest to, że scenariusz napisali Neal Purvis i Robert Wade — duet, który odpowiada za scenariusze do sześciu filmów o angielskim agencie. Purvis i Wade stworzyli historie takie jak: Śmierć nadejdzie jutro, Casino Royale, 007 Quantum of Solace, Spectre czy Skyfall. Scenarzyści są również autorami scenariusza do filmu Johnny English z legendarnym Rowanem Atkinsonem w roli nieudolnego agenta służb specjalnych.

Nowy James Bond będzie miał premierę w walentynki 2020 roku. Gdyby nie odejście Danny’ego Boyle’a, premiera odbyłaby się na pewno wcześniej. Nie są do końca znane powody odejścia reżysera z projektu, ale podejrzewa się, że producenci filmu o agencie 007 nie chcieli się zgodzić na propozycję Boyle’a, by w scenariuszu pojawiły się informacje o konflikcie z Rosją. Twórcy filmu o agencie Jej Królewskiej Mości nie chcieli wplatać w fabułę realnych politycznych kwestii, ale pozostać neutralni i skupić się na zrobieniu dobrego filmu akcji.

Niektórzy twierdzą nawet, że Danny Boyle odszedł projektu, kiedy producenci filmu odmówili angażu Tomasza Kota jako czarnego charakteru. Podobno Danny Boyle był zachwycony polskim aktorem. Jak było naprawdę, tego nie wie nikt, ale najważniejsze jest to, że film o agencie 007 ma już nowego reżysera i dokładną datę premiery.

James Bond 25, kto jest reżyserem?

Na oficjalnym koncie filmu o Jamesie Bondzie na Tweeterze opublikowano oświadczenie, w którym pojawiła się nie tylko data premiery filmu, ale i nazwisko nowego reżysera. Bonda 25 nakręci amerykański reżyser Cary Joji Fukunaga. 41-letni Fukunaga wsławił się jako reżyser cenionego przez krytyków serialu True Detective. Ponadto, Amerykanin odpowiada za takie produkcje jak Wariat, Ucieczka z piekła, Jane Eyre czy Beast of No Nation.

– Zdjęcia do 25. Bonda rozpoczną się w Pinewood Studios 4 marca 2019 pod sterami Cary’ego Joji Fukunagi. Data światowej premiery: 14 lutego 2020 roku. Cieszymy się, że możemy współpracować z Carym. Jego wszechstronność i innowacyjność czynią go doskonałym wyborem do naszej następnej przygody z Jamesem Bondem. – napisali na Tweeterze twórcy filmu o agencie 007.

James Bond 25 będzie dla fanów agenta od zadań specjalnych świetnym prezentem na walentynki. 50-letni Daniel Craig zagra Jamesa Bonda po raz ostatni. Craig przejął rolę agenta 007 od Pierce’a Brosnana w 2006 roku. Przed Brosnanem Jamesa Bonda grali m.in. Sean Connery, Roger Moore czy Timothy Dalton. Internauci już od jakiegoś czasu spekulują, kto mógłby zostać następcą Daniela Craiga — głośno jest o tym, że Bonda zastąpi kobieta. Jak myślicie, czy James Bond w spódnicy to dobry pomysł? Czy kiedykolwiek doczekamy się dobrego filmu akcji o agentce?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

James Bond
Fot.instagram.com @independentfilms
James Bond
Fot.kadr z filmu Spectre
James Bond
Fot.kadr z filmu Spectre

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ewa Farna nie jest już brunetką! Postanowiła na OGROMNĄ zmianę
  2. Horoskop na weekend [22-23.09.2018]
  3. Doda w butach, które kosztowały fortunę! Nosiła je Kendall Jenner

źródło: gazeta.pl, forbes.com, theguardian.com, filmweb.pl

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.