Jamnik słodko spał, gdy jego właściciel zaobserwował ruszające się kuleczki w brzuszku psa. To były szczeniaki! Właściciel uwiecznił niesamowity moment na nagraniu.

Właściciel jamnika opublikował nagranie w internecie i podbija ono serca internautów. W krótkim czasie zdobyło ono prawie 80 tysięcy wyświetleń. Nic dziwnego, filmik ukazujący cud natury jest naprawdę niezwykły!

Jamnik w ciąży słodko spał

Właścicielka jamnika prowadzi hodowlę psów tej rasy. Na swoim portalu społecznościowym chwali się często zdjęciami i filmikami maluchów, jak i ich rodziców. Tak samo było w przypadku tego filmiku.

Na filmiku widzimy jak śpiący sobie smacznie jamnik, leży na plecach, a w jego brzuchu możemy zauważyć ruszające się szczeniaki. Wygląda to naprawdę niesamowicie.

Kiedy suczka może zajść w ciążę?

Suczka może zajść w ciążę w momencie, w którym osiągnie dojrzałość płciową, czyli kiedy będzie miała cieczkę. Cieczka u suki powinna pojawić się pomiędzy 7 a 12 miesiącem życia. Jednak nie jest to reguła. U dużych ras psów może wystąpić nawet do 24. miesiąca życia.

Warto pamiętać, że choć w Polsce rozmnażanie psów poza hodowlą nie jest prawnie zakazane, to jednak aspekt moralny zaleca, aby rozmnażanie psów zostawić hodowcom. W czasach kiedy schroniska są przepełnione, a kundelków na świecie jest za dużo, nie powinniśmy rozmnażać mieszańców. 

Warto także wspomnieć, że wbrew panującemu przekonaniu, ciąża u suczki wcale nie sprawi, iż będzie ona żyła dłużej i będzie zdrowa. Mitem jest także stwierdzenie, że suka musi mieć raz młode w swoim życiu.

Ile trwa ciąża u jamnika?

Ciąża u psa, czyli czas od momentu zapłodnienia aż do porodu szczeniaków trwa około 63 dni. Nie ma tu znaczenia rasa psa, zatem ciąża u jamnika czy u owczarka trwa tyle samo. Pamiętajmy, aby konsultować sprawę z weterynarzem prowadzącym ciążę i wszystkie nieprawidłowości czy zmartwienia omawiać z nim.

W tym szczególnym czasie suka powinna być objęta dodatkową opieką. Badanie temperatury, dobra, zbilansowana dieta, badania RTG. to podstawa. Sam poród również powinien być odebrany przez weterynarza, a szczeniaki zbadane po porodzie. 

Jak sami widzicie, ciąża u suki nie jest prostą sprawą, zatem zostawmy ją hodowcom! Nie rozmnażajmy kundelków i pamiętajmy, aby nasze pupile sterylizować bądź kastrować. 

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot przemytnik został schwytany na gorącym uczynku przez policję. Złapanie go zajęło nam dużo czasu.
  2. Krzyżówka mopsa z wielkim pitbullem. Ich szczeniaki są niewiarygodne, ludzie odwracają się na ulicy
  3. Fotograf wykorzystuje żywe zwierzęta przy sesjach z dziećmi. Internauci nie są zadowoleni
  4. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  5. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!
Poprzedni artykułZdjęcie ślubne, które mrozi krew. Kobieta zauważyła na nim jeden szczegół po śmierci męża
Następny artykułNie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.