Jamnik, o którym chcemy wam opowiedzieć, śmiało uznany może być za jednego z najgrubszych zwierząt na świecie. Ratownicy, którzy go znaleźli, dosłownie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Czegoś podobnego nie wdzieli jeszcze nigdy.

Nasza dzisiejsza historia jest idealnym przykładem tego, że przesadna miłość i troska ludzi o swoich czworonożnych przyjaciół… może mieć dramatyczne skutki. Szczególnie kiedy właścicielem jest starszy człowiek, który siłą rzeczy spacery i aktywność omija szerokim łukiem. Jednak w tym wieku to zupełnie zrozumiałe, a obwinianie go byłoby po prostu nieludzkie.

Jamnik osiągnął niewyobrażalne rozmiary

A wszystko dzięki swojemu właścicielowi, który nigdy nie odmawiał mu jedzenia i wszelkiego rodzaju smakołyków. Jako że był on z nim niebywale związany, powiedzenie słowa nie było dla niego niedopuszczalne. A to mogło doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Jamnik
Facebook.com @Skinny Vinnie of K-9 Angels Rescue Houston

Jamnik osiągnął niebotycznie dużą wagę. 

Musicie wiedzieć, ze zwierzakiem opiekował się starszy, schorowany mężczyzna. Kiedy pewnego dnia gorzej się poczuł, natychmiast zadzwonił po pogotowie. Niestety ratownicy nie zdążyli przyjechać na czas. Gdy ratownicy weszli do mieszkania, zauważyli jeszcze jednego, niepokojąco wyglądającego osobnika.

Ratownicy czegoś takiego nie widzieli nigdy

Jamnik, którego dostrzegli, nazywał się Vincent i ważył 17 kg. Możecie sobie wyobrazić coś podobnego? Po dokładnym badaniu okazało się, że przez nadwagę posiada niebezpiecznie wysoki poziom cholesterolu, a także problemy z kręgosłupem i stawami.

W tej sytuacji jedyną pomocą mógł okazać się ruch i wysiłek fizyczny. Zajęcia w wodzie okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie obciążały stawów i były naprawdę wyczerpujące.

Osiem miesięcy regularnych ćwiczeń wystarczyło, by Vincent zrzucił blisko 10 kg. Historia jest przestrogą dla wszystkich właścicieli, aby zawsze zapewniali swoim pupilom odpowiednią dawkę ruchu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jamnik
Facebook.com @Skinny Vinnie of K-9 Angels Rescue Houston

Osiem miesięcy regularnych ćwiczeń przyniosło spektakularne efekty. 

Jamnik
Facebook.com @Skinny Vinnie of K-9 Angels Rescue Houston

Jamnik zrzucił ponad 10 kg.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyślą na wakacje do Grecji i jeszcze zapłacą. Biuro podróży oferuje pracę marzeń
  2. Księżna Diana zginęła w wypadku przez taksówkarza? Po latach wychodzą nowe fakty w sprawie
  3. Dziewczyna została skatowana przed szkołą. Uczniowie wszystko nagrali, kibicując napastniczce
  4. Agata Duda w spektakularnej sukni w Belgii. Pierwsza Dama wygląda, jak milion dolarów!
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.