Jamnik, który wtargnął wraz ze swoim kolegą na wybieg dla lwów, wzbudził olbrzymie zainteresowanie wszystkich ludzi, którzy wówczas znajdowali się w pobliżu. Te majestatyczne zwierzęta, które słyną ze swojej siły, mogły go rozszarpać w kilka minut. Wszyscy wstrzymali dech w piersiach, kiedy lew zbliżył się do psa. Co wydarzyło się dalej?

Lwy zazwyczaj nie tolerują zwierząt spoza swojego gatunku. Lew o imieniu Bonedigger zamieszkuje Rezerwat Dzikich Zwierząt w Oklahomie w Stanach Zjednoczonych. Jedyną osobą, do której ma zaufanie i która może się do niego zbliżać, jest jego opiekun John Reikene.

Jamnik wtargnął na wybieg dla lwów

John Reikene jest pracownikiem rezerwatu, który opiekuje się 1300 zwierzętami ze 120 gatunków. Mężczyzna sprawuje opiekę nad ogromnym, dzikim kotem o imieniu Bonedigger, który rozkochał w sobie opiekuna i jego jamniczkę o imieniu Abby.

Lew uwielbia zabawy z jamnikami mieszkającymi na terenie rezerwatu, pieszczoty i wzajemne czułości są dla nich wielką przyjemnością. Wideo, na którym widać wzajemną miłość jamników i lwa rozczula serca, a na Youtube obejrzano go 13 milionów razy.

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Masz konto w PKO BP? Bank pilnie ostrzega, w sekundę można stracić całe oszczędności
  3. Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich

Jaki charakter ma jamnik?

Jamnik — charakter tego czworonoga jest wyjątkowy. Przede wszystkim są pewne siebie, co może sprawiać problemy w kontaktach z dużymi psami, ponieważ nie potrafią ocenić swoich możliwości. Może mieć problemy z posłuszeństwem, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy wprowadzić odpowiednią socjalizację i konsekwentne wychowanie.

Wspólne treningi mogą zacieśniać więzi między Panem i psem. Mimo że nie wykazują pełnego posłuszeństwa wobec zwierząt i swoich właścicieli, można wychować je na zrównoważone i ułożone zwierzęta. Przypadek lwa i jego kolegów jamników potwierdza, że psy te mogą zaprzyjaźnić się z większymi i silniejszymi od siebie.

Zobacz wideo:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopak przeżył śmierć kliniczną. Wszystkich przeszył dreszcz, kiedy powiedział, co jest „po drugiej stronie”
  2. Prawdziwa rewolucja w całej UE. Skończyło się. Teraz wszystko się zmieni
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne
  4. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  5. Martyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
  6. Jest jej teraz pod dostatkiem, nasze babcie wiedziały jak wykorzystać dary natury. Jarzębina w formie konfitury była hitem na dawnych stołach

Źródło: zooplus.pl, szokuje.pl