Jamniki pojawiły się na wybiegu ogromnego lwa — wynik takiego starcie mógł być tylko jeden. Ale kto mógłby podejrzewać, że w ogóle kiedykolwiek do niego dojdzie? Internauci, którzy zobaczyli to nagranie, są w szoku. Być może lwy mają jednak trochę inny temperament niż nasze domowe koty?

Kiedy dochodzi do spotkania domowego kota z naszym psem, zazwyczaj przygotowujemy się, że wkrótce trzeba będzie zainterweniować i rozdzielić walczących. Albo raczej — uratować psa, który tylko chciał się pobawić, przed furią rozdrażnionego kota. Można by się spodziewać, że podobny los spotka te jamniki, które weszły na wybieg króla dżungli.

Małe jamniki o wielkich sercach

Bonedigger mieszka w rezerwacie dla dzikich zwierząt, w miejscu, które nie do końca kojarzy nam się z jego domem — w Oklahomie, w Stanach Zjednoczonych. Nie jest zwierzęciem specjalnie przyjaznym, trudno zresztą się dziwić, w końcu jest tutaj najpotężniejszym stworzeniem. Nieliczni mogą pojawiać się na jego wybiegu.

Do tych, którzy zostali zaszczyceni, by odwiedzać Bonediggera, należą John Reikene, jego opiekun w rezerwacie oraz… jego jamniki. Okazuje się, że wielki lew uwielbia te małe pieski i mógłby bawić się z nimi całymi dniami. Ten widok naprawdę mógłby roztopić serce z kamienia. To porozumienia, które wykracza ponad gatunki, jest niesamowite.

 1. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
 2. Miała 15 lat, gdy usłyszała o niej cała Polska. Gwiazda „Cześć, Tereska” stoczyła się na samo dno
 3. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka

Przyjaźń od małego

Chociaż w rezerwacie wśród dzikich zwierząt mieszkają cztery jamniki, Bonedigger wykształcił szczególną więź z jednym z nich — Abby. Zwierzęta znają się od małego, zostały przedstawione sobie w pierwszych tygodniach życia. Lew naturalnie zaczął się opiekować pieskiem i tak już zostało.

Do tego momentu, ich przyjaźń pozostaje tak samo mocna, jak była kiedyś. Jak opowiada opiekun lwa, ogromne zwierze potrafi płakać za swoimi małymi przyjaciółmi, kiedy nie ma ich z nim na wybiegu tylko przez kilka minut. Jak mówią pracownicy rezerwatu — te zwierzęta wypracowały między sobą szczególną dynamikę.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

jamniki
fot. youtube.com – Love Nature

Abby i Bonedigger to najlepsi przyjaciele.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Koniec z tanim mięsem? Czeka nas prawdziwa rewolucja, zmiany są nieuniknione
 2. Pies zagląda do trumny właściciela. Dokonuje strasznego odkrycia
 3. Koń zrzucił trenerkę z grzbietu. Spłoszone zwierzę stratowało ją. Tragiczny finał wypadku w polskiej stadninie
 4. Gwiazdor TVN poniżył Agatę Dudę? Nagrał wideo, w którym zakpił z Pierwszej Damy
 5. Tysiące fanów czekało na wieści. Żona ujawniła właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
 6. Największy polski bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna
 7. Lojalny pies nie opuścił właściciela. Czekał z nim do przyjazdu pogotowia, nie chciał go zostawiać
 8. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
 9. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, gdy śpi

źródła: Love Nature/YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego