Jan Englert i Barbara Sołtysik byli uważani przez wszystkich za idealną parę. Piękna aktorka i przystojny aktor poznali się jeszcze w szkole, a po kilku latach wzięli ślub i doczekali się gromadki dzieci. Niestety, ostatecznie ich drogi się rozeszły. Niegdysiejsi zakochani rozstali się w atmosferze skandalu. Co się stało? O romansie gwiazdora plotkował cały show-biznes!

Ich rozstaniem żyła cała Polska. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia — dlaczego Jan Englert zdecydował się rozwieść z żoną po ponad trzydziestu latach małżeństwa? Czy rzeczywiście z Barbarą Sołtysik wiedli tak idealne życie, jak się wszystkim zdawało? A może pogłoski o licznych romansach amanta miały w sobie ziarno prawdy? Chociaż od ich głośnego rozstania minęło już sporo czasu, fani wciąż pamiętają, jak z wypiekami na twarzach śledzili pikantne doniesienia. Zdradzamy, co NAPRAWDĘ się wtedy wydarzyło!

Dlaczego Jan Englert się rozwiódł?

Jak podaje portal pomponik.pl, Jan Englert i Barbara Sołtysik poznali się podczas studiów w warszawskiej szkole teatralnej. Chociaż na początku para nie darzyła się specjalną sympatią, wkrótce przekonali się do siebie, a nawet pokochali. Młodzi zdecydowali się zalegalizować związek jeszcze przed ukończeniem uczelni.

Para spędziła ze sobą trzydzieści trzy lata, w których czasie na świat przyszło troje dzieci — Tomasz, Małgorzata i Katarzyna. Chociaż wydawali się idealnym małżeństwem, to według ustaleń fakt.pl przystojnemu aktorowi zdarzało się romansować z innymi kobietami. Dziennikarze portalu twierdzą, że Jan Englert przeżył m.in. zauroczenie Krystyną Kołodziejczyk oraz Dorotą Pomykałą.

Bez względu na to, czy pogłoski o zdradach były prawdziwe, czy nie, ostateczną przyczyną rozwodu stała się miłość aktora do młodszej koleżanki, Beaty Ścibakówny. Między rektorem a studentką nie od razu zaiskrzyło, jednak wkrótce mężczyzna zrozumiał, że nie potrafi żyć bez Ścibakówny. Do tego stopnia, że zdecydował się na rozstanie z dotychczasową partnerką.  

Czy Barbara Sołtysik ma żal do męża?

Wiadomość, że Jan Englert zdecydował się rozwieść z żoną, by poślubić młodszą koleżankę, wywołała szok i poruszenie nie tylko w środowisku aktorskim. Jak podaje pomponik.pl, ich rozwód został orzeczony w 1994 roku. 

Chociaż wiele osób spodziewałoby się, że Barbara Sołtysik do dziś chowa urazę wobec męża, aktorka zaprzecza, żeby pozostawali skonfliktowani. Jak przyznała w rozmowie z pomponik.pl, stara się przede wszystkim pamiętać o pozytywnych rzeczach, które spotkały ją w małżeństwie.

Słyszeliście wcześniej o pierwszej żonie Jana Englerta? To wspaniałe, że razem z Barbarą Sołtysik potrafią utrzymywać dobre relacje, mimo że ich drogi ostatecznie się rozeszły!

ZOBACZ ZDJĘCIA JANA ENGLERTA I BARBARY SOŁTYSIK:

Jan Englert i Barbara Sołtysik występowali razem w serialu Dom

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.