Jan Englert i Beata Ścibakówna poznali się w nietypowych okolicznościach, a uczucie między nimi narodziło się w prawdziwie filmowym stylu. Aktor zakochał się w Beacie tuż po tym, jak uratował jej życie.

Żona Jana Englerta, Beata Ścibakówna, pierwszy raz spotkała go, kiedy była jeszcze w liceum  i przyszła po autograf. Lepiej poznali się dopiero kiedy przyszła na studia do szkoły teatralnej, a zakochali w sobie jeszcze później. Za to w okolicznościach godnych filmowego romansu!

Jan Englert uratował życie swojej przyszłej żonie

Englert podział talent swojej studentki, Beaty Ścibakówny. Po tym, jak skończyła szkołę teatralną, w 1990 roku, zaprosił ją do udziału w sztuce o znamiennym tytule „Kochajmy się”

W pewnym momencie grupa teatralna pojechała promować wyżej wspomnianą sztukę do Australii. Tam, korzystając z uroków okolicy, po zakończeniu pracy udali się na plażę. Ścibakówna nie umiała pływać i bała się wejść na głęboką wodę.

Englert namówił ją do wejścia razem z Krzysztofem Kolbergerem. Nagle przyroda okazała się nieprzewidywalna – dno uciekło im spod stóp, a fale miały półtora metra. Kolberger, przerażony, popłynął w stronę brzegu, a Jan został w wodzie, by ratować Beatę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Trzymałem ją za łokcie i kiedy fala przechodziła, wraz z nią wypływaliśmy. Ta sytuacja długo nie trwała, bo pewnie długo bym nie wytrzymał. Gdyby Beata wtedy, nie umiejąc pływać, wpadła w panikę, moglibyśmy się utopić – wyznaje Englert w swojej autobiografii.

Englert był pod dużym wrażeniem spokoju i rozsądku młodej kobiety. W nocy nie mógł zasnąć i chodził po hotelu. Wtedy zobaczył, jak zdeterminowana i odważna Beata uczy się pływać w basenie. To wtedy zorientował się, że jest zakochany.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Beata Ścibakówna (@beata_scibakowna_official)

Źródło: Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. W poniedziałek w Biedronce istne szaleństwo. Ceny jak marzenie
  2. Nagle zapadła się pod ziemię. Gdzie teraz mieszka Pola Raksa?
  3.  Wielka afera, internauci porażeni decyzją Polsatu. Poszło o niepełnoletnią Viki Gabor