Jan Kobuszewski nie żyje. Wiadomość o śmierci wybitnego aktora podało Polskie Radio RDC. Rodzina potwierdziła informację, aktor zmarł w wieku 85 lat.

Odszedł wybitny aktor i ceniony kabareciarz, Jan Kobuszewski. Smutne informacje najpierw podano w Radiu RDC, chwilę później zostały one potwierdzone przez rodzinę aktora. Jan Kobuszewski, legenda teatru i filmu zmarł w wieku 85 lat.

Jan Kobuszewski nie żyje

Nazywano go polskim Chaplinem. Jan Kobuszewski zmarł w wieku 85 lat, 28 września 2019 roku. Informację podało Polskie Radio RDC, została ona potwierdzona przez rodzinę aktora. Kim był Jan Kobuszewski? To wybitna postać polskiego filmu, teatru i kabaretu. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 1975 roku, a w 1998 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W czym grał Jan Kobuszewski? Aktor jest znany nie tylko ze spektakularnych ról teatralnych, ale także z licznych filmów i seriali. Jan Kobuszewski grał w Rysiu, Czterdziestolatku, Klanie, Graczykach czy Alternatywy 4. Znany jest również z Kabaretu Olgi Lipińskie, Kabaretu Dudek i Kabaretu Starszych Panów. Był bardzo poważanym i powszechnie lubianym aktorem, łącznie zagrał w około 30 filmach i pojawił się w blisko 2 tysiącach programów telewizyjnych.

jan kobuszewski
filmpolski.pl

Jan Kobuszewski: żona

Kim jest żona Jana Kobuszewskiego? Aktor poślubił aktorkę Hannę Zembrzuską w 1956 roku, zaraz po studiach. Poznali się właśnie na uczelni i od tamtej chwili byli nierozłączni. Jak sami twierdzą, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Żona aktora również jest aktorką, występującą głównie na deskach warszawskich i łódzkich teatrów. Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako studentka. Po spektakularnym występie w Warszawskiej Syrenie, męska część widowni od razu się w niej zakochała. Jednak jej serce było już zajęte przez Kobuszewskiego.

Jan Kobuszewski: dzieci

Z trwającego ponad 60 lat małżeństwa narodziła się jedyna córka pary, Maryna. Na świat przyszła kilka lat po ślubie, co jeszcze mocniej zbliżyło do siebie parę. Wtedy też Hanna Zembrzuska poświęciła się życiu rodzinnemu. Kilka lat temu, podczas uroczystości na Jasnej Górze, gdzie świętowano długie, bo 50-letnie pożycie małżeńskie pary, aktorzy zdradzili, jaka jest ich recepta na szczęśliwy związek. 

– Dobrze jest też mieć dzieci. Dzieci godzą. A potem dobrze jest mieć wnuki – bo to wielka frajda, bez żadnej odpowiedzialności mówił Kobuszewski.

Aktor był również wujem Wiktora Zborowskiego, który w rozmowie z WP potwierdził informacje o śmierci Kobuszewskiego. Całej rodzinie składamy kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jan Kobuszewski: pochodzenie
fot. filmpolski.pl

Jan Kobuszewski zmarł dziś rano, w sobotę 28 września 2019 roku.

jan kobuszewski
commons.wikimedia.org

Żona aktora była z nim od ponad 60 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyłudzili 7 mln złotych, sąd puścił ich wolno. Kuriozalny powód
  2. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  3. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  4. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  5. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu

źródła: wp.pl, tvn24.pl

 

Poprzedni artykułSyn Katarzyny Dowbor dodał odważne zdjęcie. Przykrywa go tylko kawałek ręcznika
Następny artykułOczy zwierząt chwilę przed pójściem na rzeź. Nagranie łamie serce
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.