Jan Szyszko nie żyje. Dziś, 9 października, zmarł były minister środowiska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. O jego śmierci na Twitterze poinformował sam prezydent Andrzej Duda. Polityk miał 75 lat. Jaka była przyczyna jego śmierci? 

Smutną informację o śmierci byłego ministra środowiska przekazał za pomocą mediów społecznościowych sam prezydent Andrzej Duda. Jan Szyszko zmarł nagle w wieku 75 lat. Do tej pory nie jest znana dokładna przyczyna jego odejścia, jednak podejrzenia padają na konkretną chorobę. Kim był zmarły polityk?

Jan Szyszko nie żyje

Dziś, 9 października zmarł Jan Szyszko. Były minister środowiska wywodzący się z partii Prawa i Sprawiedliwości odszedł w wieku 75 lat. O jego śmierci poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. 

– Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP – czytamy we wpisie Andrzeja Dudy. 

Jan Szyszko
twitter.com/AndrzejDuda

Do tej pory nie wiadomo, co spowodowało, że Jan Szyszko nie żyje, jednak według nieoficjalnych informacji, przyczyną zgonu mogła być zatorowość płucna. Informację o pogrzebie z pewnością pojawią się jeszcze dzisiaj. Rodzinie i wszystkim najbliższym zmarłego składamy najszczersze kondolencje. 

Kim był Jan Szyszko?

Jan Szyszko był przez kilka lat ministrem środowiska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zmarły polityk był również leśnikiem i wykładowcą akademickim, a w zbliżających się wyborach do parlamentu kandydował z okręgu nr 20, tzw. obwarzanka warszawskiego.

Jan Szyszko
wikipedia.org

Jego kariera w polskiej polityce zaczęła się dawno temu. W latach 1997-1999 był ministrem ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Ponownie był ministrem środowiska dwukrotnie. W latach 2005-2007 w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, a także w latach 2015-2018, gdy rządy sprawowali Beata Szydło i Mateusz Morawiecki.

Poza polityką zajmował się pisaniem publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych oraz ekologii. Jan Szyszko założył prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych, a także był jednym z założycieli i Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Jan Szyszkoi
wikiepdia.org

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najbardziej absurdalne opłaty w Polsce. Płacić muszą nawet zmarli
  2. Kim jest Marta Morawiecka? Siostra premiera Morawieckiego to interesująca postać
  3. Pies był ślepy całe życie. Po operacji oczu po raz pierwszy zobaczył swoją rodzinę [WIDEO]
  4. Znaki zodiaku osób z najpiękniejszymi oczami. To właśnie w oczach tych 3 znaków tonie cały świat
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu

źródło: Polsat News

Poprzedni artykułZnaki zodiaku, które szczerze się nie cierpią. Z tych połączeń nie będzie przyjaźni ani miłości
Następny artykułKrólikowski po raz pierwszy pokazał zdjęcia syna. ”Kochani, rozmnażajcie się”
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.