Jan Szyszko: córka zmarłego ministra poszła w jego ślady, to po nim odziedziczyła zainteresowanie sprawami związanymi ze środowiskiem. W ciągu ostatnich lat kobieta zyskała wiele imponujących punktów w swoim CV. Czym zajmuje się Katarzyna Szyszko-Podgórska? 

Jan Szyszko: córka polityka żyła w cieniu znanego wszystkim Polakom taty, jednak mediom udało się dotrzeć do wielu ciekawych informacji z jej życia. Były minister zmarł niespodziewanie w wieku 75 lat. Czy córka popierała wszystkie jego decyzje?

Jan Szyszko: córka

Nagła śmierć polityka tuż przed wyborami wstrząsnęła jego sympatykami. Jan Szyszko zmarł prawdopodobnie w wyniku zatoru płucnego. To trudny czas dla jego bliskich, którzy liczyli, że były minister ponownie zasiądzie w sejmowej ławie. Niestety, 75-latek zmarł i osierocił dwie córki. Jedna z nich szczególnie angażuje się w sprawy związane ze środowiskiem. 

Jan Szyszko: córka
fot. screen YouTube Telewizja Republika

Katarzynę Szyszko-Podgórska z pewnością wiele łączyło z tatą. Od lat zajmowała się kwestiami bliskimi sercu ministra środowiska. Mężczyzna musiał być z niej dumny, choć wiele osób zarzucało mu, że imponująca kariera córki to zasługa znajomości.

Kim jest Katarzyna Szyszko-Podgórska?

Katarzyna Szyszko-Podgórska jest pracownicą centrali Ligi Ochrony Przyrody, jednak w jej obszernym CV znajduje się wiele ciekawych punktów. W 2017 roku dołączyła do grona myśliwych, a dyplom odebrała z rąk taty. Z informacji, do których dotarł portal oko.press, wynika, że w 2017 roku córka polityka została zatrudniona jako adiunkt w Instytucie Ochrony Środowiska. Sprawa wywołała wiele kontrowersji, bo IOŚ jest nadzorowany przez ministra środowiska. Co więcej, resort miał tam zamówić analizę za aż 1,6 miliona złotych. Dyrekcja jednak zaprzeczała zarzutom o nepotyzm.

-Zgłoszenie pani Katarzyny Szyszko–Podgórskiej jako jedyne spełniło warunki formalne. Jej kwalifikacje, umiejętności i przydatność do pracy na stanowisku adiunkta zostały zweryfikowane, a kandydatura wyłoniona w drodze tajnego głosowania komisji konkursowej — dla oko.press mówił Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska.

jan szyszko: córka
fot. screen YouTube Telewizja Republika

Gdzie pracowała Katarzyna Szyszko-Podgórska? Katarzyna Szyszko-Podgórska pracowała jako ekspert przy budowie portalu o Puszczy Białowieskiej, została wykładowcą na uczelni założonej przez ojca Rydzyka, a według Newsweeka redagowała także Przyrodę Polską, pismo dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kim jest Patrycja Szyszko?

Patrycja Szyszko jest drugą córką Jana Szyszko. Według informacji uzyskanych przez oko.press, w 2001 roku zaczęła pracę w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sześć lat później, tuż przed tym jak PiS przegrało wybory, z kolegami założyła związek zawodowy i została jego wiceprzewodniczącą. Miało to utrudnić nowej władzy zwolnienie kobiety.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nietypowy pomysł Francuzów. Szafa przystosowana do ukrywania kochanka
  2. Słowa Marty Kaczyńskiej zdenerwują jej stryja? Wypowiedziała się na temat tęczy
  3. Opiekunka znęcała się nad 71-latką chorującą na Alzheimera. Tłumaczenia kobiety są wstrząsające
  4. Znana piosenkarka wylądowała w szpitalu. Wspiera ją jej nowy partner
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie
  6. Chłopak dał jej naszyjnik i nosiła go prawie 2 lata. Ale nawet nie podejrzewała, co znajduje się w środku

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułKim jest ojciec Joanny Krupy? Modelka pokazała tatę na wyjątkowych zdjęciach
Następny artykuł„Gdyby rzeźnie miały szklane ściany nikt nie jadłby mięsa”. Aktywiści walczą o zwierzęta
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.