Janusz Dzięcioł był pierwszym zwycięzcą programu Big Brother. Kultowa edycja show przyniosła mu wielką sławę, jednak on skrupulatnie stronił od blasku fleszy i pracował jako szef straży miejskiej. 6 grudnia 2019 roku Polskę obiegła informacja, że mężczyzna zginął pod kołami pociągu. Właśnie zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci gwiazdora.

Janusz Dzięcioł zginął, wjeżdżając autem wprost pod jadący pociąg, zaledwie 100 metrów od swojego domu. Prokuratura w Grudziądzu, która zajmowała się tragicznym wypadkiem, zakończyła śledztwo i wydała oficjalne oświadczenie.

Zakończenie sprawy tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła

Minęło 8 miesięcy od tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła, mężczyzna zginął po zderzeniu auta osobowego z pociągiem. Prokuratura ustalała, co było bezpośrednią przyczyną wjechania pod pojazd, oraz czy w wydarzeniach mogły brać udział osoby postronne.

Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu — cytuje słowa prokurator rejonowej Agnieszki Renieckiej Gazeta Pomorska. Według prokuratury bezpośrednią przyczyną śmierci gwiazdora był rozległy uraz głowy.

  1. Najgorszy znak zodiaku. Jeżeli możesz, unikaj go jak ognia, znajomość z nim pozostawi tylko łzy
  2. Krzysztof Krawczyk pogrążony w żałobie. Po raz kolejny stracił bliską osobę, „żal rozrywa mi duszę”
  3. Pilny apel ministerstwa zdrowia do nas wszystkich. Chodzi o dzisiejsze wybory prezydenckie

Janusz Dzięcioł: przyczyny śmierci

Według portalu pudelek.pl, w śledztwie wykluczono, jakoby w wypadku brały udział osoby trzecie. Tragedia była wynikiem nieuwagi gwiazdora. Zarówno samochód, pociąg jak i sygnalizacja świetlna i dźwiękowa przejazdu kolejowego były w pełni sprawne.

Wyniki sekcji zwłok Dzięcioła i badania wykonane maszyniście wykazały, że nie byli pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Ostatecznie, śledztwo w sprawie tragicznego wypadku gwiazdora Big Brothera zostało umorzone.

Źródło: pudelek.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.