Kiedyś był w Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, a potem zaczął wspierać rządy PiS. Janusz Rewiński, nawet kiedy nie grał, i tak brylował w mediach. Dziś jest jednak kompletne niewidoczny. Co się stało z popularnym Siarą?

Wiadomo, że wylądował nie tam, gdzie planował – po prostu przestał otrzymywać zlecenia. Jak to się stało, że słynny aktor zniknął z ekranów?

Janusz Rewiński – krótka historia życia

Janusz Rewiński karierę aktorską zaczynał dość niekonwencjonalnie – najpierw nie myślał o niej w ogóle i ukończył we Wrocławiu Technikum Budowy Silników Lotniczych. Dopiero potem rzucił się na głęboką wodę i wyjechał do Krakowa, by studiować na tamtejszej PWST. Od zawsze miał zacięcie kabaretowe, a i na studiach pojawiła się jego słynna broda, która towarzyszy mu do dziś. 

Satyra niezwykle pomogła Rewińskiemu w rozwinięciu kariery. Jakiś czas później trafił do Kabaretu TEY, gdzie występował u boku Zenona Laskowika, Bohdana Smolenia i Rudiego Schuberta. Był to w pewien sposób również jego protest wobec władzy – niektóre działania kabaretu chwiały się na krawędzi legalności w PRL. Kabaret Tey dał mu popularność – wtedy też chętniej zaczęli na niego spoglądać reżyserzy różnych produkcji. Pojawił się w Kabarecie Olgi Lipińskiej, „Zmiennikach” czy „Akademii Pana Kleksa”. 

Rewiński chętnie komentował otaczający go świat. Satyra polityczna stała się jednym z gatunków, w którym czuł się jak ryba w wodzie. W latach 90. otrzymał własny program, „Skauci piwni”. To właśnie z niego zrobił swoje główne miejsce manifestu – trwał on jako program Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, która pojawiła się nawet na krótko w Sejmie. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Potem prowadził jeszcze z innym satyrykiem, Krzysztofem Piaseckim, program w TVN „Ale plama”, który miał skupiać się na szydzeniu z polskiej polityki. Wkrótce jednak Rewiński odpłynął i we własnym programie ujawniał niemal bezpośrednio swoje poglądy. 

– Robiąc program „Ale plama” staliśmy po stronie elektoratu, staraliśmy się szczypać wszystkie opcje polityczne po równo. Natomiast już w programie „Szkoda gadać” Januszowi się odmieniło. Miał wyraźny przechył na jedną stronę. Starałem się z nim o tym rozmawiać i to niwelować. Satyryk powinien być bezstronny, atakować głupotę i szwindle. Może mieć poglądy, tylko że ujawniając je staje się niewiarygodny – wyjawił Piasecki. 

Czym dzisiaj zajmuje się Janusz Rewiński?

Po zakończeniu współpracy z TVP oraz TVN popularny aktor zdecydował, że wyprowadzi się z miasta, a za jeden z powodów uznał, iż jego poczucie humoru i satyra już nikogo nie śmieszą. Postanowił zająć się gospodarką. Zakupił 12 hektarów ziemi na łąki i pastwiska, o które regularnie dba. Więcej szczegółów na ten temat opowiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

– Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał – drewno na zimę. Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało – mówił Janusz Rewiński.

Regularnie także wspiera rządy PiS i jakiś czas temu wykorzystał swój wizerunek do wsparcia Jarosława Kaczyńskiego. Nie zamierza wracać do show-biznesu. Od ponad 30 lat pozostaje żonaty. Wybranką jego serca, jest Iwona Biernacka.

Zobacz zdjęcia:

Janusz Rewiński
fot. kadr z filmu ,,Kiler-ów 2″

Janusz Rewiński odszedł z show-biznesu i zajął się gospodarką i uprawą roli.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl

Poprzedni artykułKrystian Wieczorek odchodzi z serialu „Komisarz Alex”. Aktor podał ważny powód
Następny artykułPara zaczęła robić bulwersujące rzeczy pod przychodnią. Wszystko zostało nagrane