Jarosław Jakimowicz pozwał TVN. Celebryta uważa, że telewizja nadużyła jego dobra osobiste. Chodzi o materiał „Uwagi!” dotyczący Miss Generation 2020 i zarzucanego mu przez nią gwałtu. 

O tym, że złożył pozew, poinformował na swoich mediach społecznościowych. Wiadomość była ostra. 

Jarosław Jakimowicz pozwał TVN

W „Uwadze!” TVN pojawił się materiał dotyczący oskarżeń Miss Generation 2020 wobec Jarosława Jakimowicza o gwałt. Kobieta nie pojawiła się przed kamerą, ale opowiedziała swoją historię w hotelu we wsi Klimki. Ustalono również, że jest matką dwojga dzieci i mieszka w Londynie. 

Jakimowicz pilnie śledzi nieprzychylne mu media i często pozywa różne serwisy o naruszenie dóbr osobistych związane z przekłamaniami dotyczącymi jego wizerunku. Tym razem stało się podobnie.

Gwiazdor w swoich mediach społecznościowych poinformował o całej sprawie. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– 1 marca wraz z moim pełnomocnikiem złożyliśmy pozew sądowy o ochronę dóbr osobistych przeciwko telewizji TVN. Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię. By ktoś kłamał na mój temat, pomawiał mnie, niszcząc w ten sposób moje życie, a przede wszystkim – życie moich bliskich – pisał Jarosław Jakimowicz. 

– Telewizja TVN realizując reportaż na mój temat, nie dołożyła choćby minimum staranności dziennikarskiej. Oparła swoją narrację na pomówieniach, nie weryfikując źródeł informacji – dodał. 

Sprawa reportażu „Uwagi” 

Nim powstał reportaż „Uwagi!” w mediach społecznościowych pojawił się wpis Piotra Krysiaka, dziennikarza „Wprost”, który opowiedział historię gwałtu na Miss Generation 2020 bez podawania nazwiska sprawcy. 

Pisał, że osoba, o której pisze, związana jest z telewizją publiczną i jest w niej uznawana za gwiazdę. Po nitce do kłębka część dziennikarzy dotarła do informacji, jakoby sprawcą miał być Jarosław Jakimowicz. 

Reporterzy „Uwagi!” postanowili zgłębić sprawę i ich stacja będzie musiała przejść przez mozolny proces w sądzie. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jarosław Jakimowicz (@jaroslaw.jakimowicz)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [plejada.pl]

Poprzedni artykułZaskakujące doniesienia na temat prowadzących ,,Pytania na śnadanie”. Izabella Krzan jest za wysoka?
Następny artykułTVP: Redakcja ,,Panoramy” wspomina Piotra Świąca. Poruszające słowa prowadzącej