18 stycznia 2021 roku na Facebooku dziennikarz Piotr Krysiak zamieścił długą historię dotyczącą anonimowego gwiazdora TVP, który rzekomo miał dopuścić się gwałtu na uczestniczce Miss Generation 2020. Onet podał informację, że sprawa dotyczy Jarosława Jakimowicza. W mediach zawrzało, sprawę podchwyciły też inne portale. Aktor bezzwłocznie odniósł się do tej sytuacji i wydał oficjalne oświadczenie – Opisane zdarzenia mijają się z prawdą – napisał na swoim Instagramie.

Opisywana sytuacja miała zdarzyć się w Hotelu Parisel Palce w Klimkach. Piotr Krysiak nie wskazał, o którą gwiazdę chodzi. Onet natomiast sugeruje, że mógł być to Jarosław Jakimowicz. Portal skontaktował się z aktorem, a sprawę podchwyciły inne media. W sieci zawrzało. Jakimowicz postanowił skomentować sprawę w mediach społecznościowych.

Jarosław Jakimowicz wydał oficjalne oświadczenie w sprawie rzekomego gwałtu

W związku z nieprzyjemnymi doniesieniami dotyczącymi osoby Jarosława Jakimowicza aktor postanowił oficjalnie oświadczyć, że pomimo tego, iż znajdował się w czasie konkursu Miss Generation 2020 w Hotelu Parisel Palac w Klimkach, nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją.

Zaznaczam, że prawdą jest, iż rok temu brałem udział w imprezie Miss Generation 2020 na zaproszenie organizatora, jako gość specjalny. Jednakże opisywane zdarzenia przez Pana Piotra Krysiaka, a przekazane mu przez anonimową osobę w jego publikacji mijają się z prawdą – napisał Jarosław Jakimowicz na swoim Instagramie.

Postępowanie w tej sprawie ma toczyć się już od ośmiu miesięcy. W rozmowie z Onetem aktor i prezenter TVP Info, który niedawno dał ,,popis” podczas wizji, zarzekał się, że nie ma pojęcia, dlaczego ktokolwiek podejrzewa go o popełnienie tak obrzydliwego czynu.

Dlaczego od wielu miesięcy trwa śledztwo, a ja – podobno podejrzewany o gwałt – nawet nie zostałem przesłuchany?! Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! Nie jestem zdolny do takich czynów, brzydzę się agresją wobec kobiet – powiedział gwiazdor TVP Info w rozmowie z Onetem.

Jarosław Jakimowicz podejmie kroki prawne

Po tym, jak portal Onet opublikował artykuł o sprawie rzekomego gwałtu, w którym zasugerowano, że oskarżoną przez Krysiaka gwiazdą TVP jest Jarosław Jakimowicz, w sieci zawrzało. Wszystki media rozpisują się o tym, czy rzeczywiście Jarosław Jakimowicz mógłby dopuścić się przestępstwa. W końcu wywołany do tablicy prezenter postanowił sam zabrać głos.

W wydanym przez aktora oświadczeniu można przeczytać, że przedstawiana wersja zdarzeń przez dziennikarza Piotra Krysiaka nie ma nic wspólnego z prawdą. Zdaniem Jarosława Jakimowicza jest to jedynie atak na jego osobę, który ma wyeliminować jego działalność w Telewizji Polskiej.

Podkreślam z całą stanowczością, że przedstawiona przez niego wersja wydarzeń w Hotelu Parisel Palac w Klimkach ewidentnie jest przekłamaniem, atakiem na moją osobę i ma na celu wyeliminowanie mnie z życia publicznego, w tym ze współpracy z Telewizją Polską, na co nadzieję wyraził sam autor, kończąc swój post – twierdzi Jarosław Jakimowicz.

Jakimowicz podkreślił, że nie ma pojęcia, jakie rzeczy działy się poza hotelem i nie wie nic o rzekomym postępowaniu, które prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Na koniec dodał, że wystosuje odpowiednie kroki prawne.

Do dnia opublikowania postu nikt ze mną w tej sprawie się nie kontaktował. Reasumując powyższe post Pana Piotra Krysiaka godzi w moje dobre imię i cześć, i w związku z tym podejmę kroki prawne dla ochrony moich dobór osobistych – zakończył aktor.

Jak zapatrujecie się na tę sytuację?

Zobacz zdjęcia:

Jarosław Jakimowicz
fot. instagram.com/jaroslaw.jakimowicz/

Jarosław Jakimowicz wydał oficjalne oświadczenie w sprawie rzekomego gwałtu, którego miał się dopuścić.

Jarosław Jakimowicz
fot. TRICOLORS/East News

Aktor utrzymuje, że nie ma z tym nic wspólnego. Z uwagi na wystosowane przeciwko niemu zarzuty podejmie odpowiednie kroki prawne.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: onet.pl, instagram.com

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl