Jarosław Jakimowicz stanie przed sądem? Wypowiedziami gwiazdora TVP ma zająć się prokuratura

Jarosław Jakimowicz

TRICOLORS/East News

Jarosław Jakimowicz może mieć niedługo poważne problemy. Prezenter TVP już nieraz wzbudzał kontrowersje swoimi szczerymi do bólu wypowiedziami i wpisami w mediach społecznościowych. Niewykluczone, że przyjdzie mu odpowiedzieć za nie przed sądem.

Tak przynajmniej twierdzi pozarządowa organizacja, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, która zamierza dążyć do ukarania prezentera.

Jarosław Jakimowicz może stanąć przed sądem

Jak podaje wyżej wspomniane źródło, Komisja Etyki TVP wreszcie zbadała kwestię agresywnych wpisów Jakimowicza, na które opinia publiczna skarżyła się już od jakiegoś czasu. Chodzi o te aktywności w mediach społecznościowych, w ramach których prezenter obrażał rodzinę Tomasza Sekielskiego oraz całą stację TVN.

Jakimowicz w bardzo niewybrednych słowach wypowiedział się wówczas o wszystkich pracownikach wspomnianej telewizji. Mówiąc o Sekielskim, z kolei otwarcie przyznawał, że cieszy się z cierpienia, przez które przechodzi wraz z żoną. Mało tego, dodał wówczas, że lista ludzi, którym tego życzy, jest dłuższa. Ma bowiem prywatne zatargi z wieloma dziennikarzami oraz reporterami i w ten sposób je manifestował.

Rada Etyki TVP, choć mogło się wydawać, że będzie broniła pracownika stacji, wykazała, że Jakimowicz absolutnie nie powinien się w ten sposób wypowiadać. W komunikacie zaznaczono, że prezenter mógł w ten sposób zaszkodzić całej stacji, gdyż opinia publiczna mogła skojarzyć jego prywatne stanowisko z całą Telewizją Polską.

Jak podkreśliła wyżej wspomniana organizacja, prokuratura już wszczęła śledztwo na jej wniosek w sprawie rzeczonych wpisów Jakimowicza. OMZRiK chce, by prezenter został pociągnięty zarówno do odpowiedzialności karnej, jak i cywilnej. 

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wieczorem Krzysztof Cugowski przekazał nowinę. Niespodziewane wieści dla widzów TVN
  2. Właśnie się zaczęło, dramatyczny przekaz podczas Polsat SuperHit Festiwal. Widzowie oniemieli
  3. Katarzyna Skrzynecka z nową twarzą. Duże usta, mniejszy nos, zero zmarszczek. „Lusterko zalepię taśmą”

Źródło: Super Express

Michał Fitz: Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.