Jak wiadomo dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota, a jak już myślimy o kotach, to jedną z pierwszych osób, jaka przychodzi do głowy, jest oczywiście Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest właścicielem dwójki uroczych pupili, które stanowią bardzo ważny element jego życia. Na imię im jest: Fiona i Czaruś.

Jarosław Kaczyński nie ma stałej partnerki, jednak nie może narzekać na samotność. Miejsce w jego sercu zajmują dwa ukochane kotki, które do dziś stoją na straży posiadłości prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu.

Koty Jarosława Kaczyńskiego

Międzynarodowy Dzień Kota, to dobry moment na poświęcenie kilku słów pupilom Jarosława Kaczyńskiego, który, jak wiadomo, jest ich wielkim fanem i wielbicielem. W jego domu od lat goszczą czworonogi z długimi wibrysami, co tylko potwierdza, jak wielką miłością je darzy.

Przez wiele lat bardzo dużo mówiło się o kocie Kaczyńskiego, któremu nadał imię Alik. Zwierzak wiernie towarzyszył swojemu właścicielowi aż do momentu swojej śmierci. Zyskał także miano najpopularniejszego kota w Polsce. Niestety zmarł w wieku 12 lat po chorobie nerek.

Rozpacz prezesa PiS nie trwała długo, ponieważ już wkrótce w jego domu pojawił się kolejny towarzysz, a konkretniej towarzyszka, którą jest kotka Fiona. Podarował mu ją wuj, a imię nadała mama, dla której Jarosław Kaczyński był oczkiem w głowie. Jak sam twierdzi, Fiona jest kotem niezwykłym, ponieważ aportuje niczym pies.

Jednak to niejedyny lokator rezydencji Kaczyńskiego. Razem z Fioną zamieszkuje ją jeszcze czarny jak smoła kot, któremu nadał imię Czaruś. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zdradził niegdyś w rozmowie z TVP, jak kotek znalazł się w jego domu, oraz w jaki sposób rywalizują z Fioną o atencję.

Pewnego dnia znalazł się po prostu pod moim domem i przyniósł go pan, który mnie chroni. Kotek mieścił się w jednej dłoni […] Oba najpierw wchodzą do mojego pokoju, a później na tapczan. Kiedy się odwracam, kot wygania kocicę, bo lubi być sam […] Ja mam dobrą kocicę i złego kota. Jest między nimi pewna konkurencja. Chodzi o to, gdzie kto śpi – dodawał Jarosław Kaczyński.

Międzynarodowy Dzień Kota

Być może mało osób o tym wie, dlatego warto wspomnieć, że Międzynarodowy Dzień Kota obchodzone jest we Włoszech od roku 1990 i w Polsce. Poza tym dzień ten obchodzą jeszcze: Japonia, Rosja, USA i Wielka Brytania. Do naszego kraju zwyczaj ten przyszedł w roku 2006 z inicjatywy dwóch Miesięczników: Kot, oraz Cat Club Łódź.

Dzień ten ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także niesienie pomocy bezdomnym i opuszczonym zwierzakom, które straciły dom, ale kiedyś go posiadały. Ma również uwrażliwić ludzi na trudny koci los.

Tego dnia wielu ludzi decyduje się na udostępnianie w mediach społecznościowych zdjęć swoich pupili. A czy wy jesteście zwolennikami kotów? Koniecznie dajcie nam o tym znać i pochwalcie się ich urodą!

Zobacz zdjęcia:

Jarosław Kaczyński
fot. screen z artykułu se.pl, z dnia 17.02.2021 r. ,,Ta dama rządzi sercem Kaczyńskiego. Zdjęcia nie kłamią! To musi być miłość”

Jarosław Kaczyński jest dumnym posiadaczem kotki Fiony.

Jarosław Kaczyński
fot. screen z artykułu se.pl, z dnia 17.02.2021 r. ,,Ta dama rządzi sercem Kaczyńskiego. Zdjęcia nie kłamią! To musi być miłość”

Jego posiadłości strzeże także czarny kotek imieniem Czaruś.

Link do artykułu oryginalnego:

Ta dama rządzi sercem Kaczyńskiego. Zdjęcia nie kłamią! To musi być miłość

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl