Jarosław Kaczyński we wzruszający sposób wspomina zmarłą matkę, Jadwigę Kaczyńską. Prezes Prawa i Sprawiedliwości bardzo przeżył śmierć matki, o czym opowiedział na łamach prawicowych portali. Był wyjątkowo szczery w swoim wyznaniu.

Jadwiga Kaczyńska, matka Jarosława Kaczyńskiego i śp. Lecha Kaczyńskiego zmarła 17 stycznia 2013. Została pochowana w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie podkreślał, że matka była bardzo ważną postacią w jego życiu. 

Jarosław Kaczyński w szczerych słowach o matce

Jadwiga Kaczyńska w wielu wywiadach wspomina, że jest bardzo dumna ze swoich synów i ma poczucie, że wychowała ich na dobrych ludzi. Starała się utrzymywać sporą dozę dystansu, która ułatwiła jej codzienne funkcjonowanie. Z pewnością przekazała swoim synom dużo miłości, bo Jarosław Kaczyński w piękny sposób wypowiadał się o matce:  

Była mądrą, dobrą kobietą, troskliwą Matką, niosła ze sobą i przekazywała innym piękną tradycję polskiej inteligencji, patriotyzmu, uczciwości, zaangażowania w sprawy innych, otwartości wobec ludzi bez względu na ich życiową pozycję, głębokiego przywiązania do rodziny i Kościoła – cytuje Jarosława Kaczyńskiego serwis pomponik.pl.

Jadwiga Kaczyńska poświęcała swoim synom każdą wolną chwilę. Nic dziwnego, że stworzyli tak wyjątkową więź. Z pewnością Jarosławowi bardzo brakuje matki i niezwykle trudno jest mu pogodzić się z jej śmiercią. Prezes PiS często o niej wspomina. 

Jadwiga Kaczyńska – życiorys

Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 roku w Starachowicach. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1953 roku pracowała w Instytucie Badań Literackich PAN. Przez wiele lat pracowała również jako nauczycielka języka polskiego. W IBL pracowała z Janem Józefem Lipskim, a po jego śmierci stworzyła bibliografię publikacji tego autora. 

– Była dla swoich najbliższych, dla mojego Brata i dla mnie, nauczycielem i podporą. Pozostała nią mimo bardzo ciężkiej choroby także w ostatnim okresie życia, po smoleńskiej tragedii. Pozostawiła po sobie najlepszą pamięć i niemożliwą do zapełnienia pustkę – cytuje Kaczyńskiego portal pomponik.pl.

Z pewnością Jadwiga Kaczyńska pozostanie na zawsze w pamięci Jarosława. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jarosław kaczyński
wikipedia.org

Jadwiga Kaczyńska zmarła w 2013 roku.