Nie od dziś wiadomo, że moda toczy się kołem. Jeszcze niedawno niewielu mogło jednak podejrzewać, że do łask powrócą – oceniane wyjątkowo skrajnie – trendy lat 2000. Mimo że w pewnym momencie na wiele sezonów odeszły one do lamusa, dziś lansowane są przez wiele znanych osób ze świata mody. Jednym z najpopularniejszych elementów stały się zaś wyjątkowo charakterystyczne jeansy bootcut, które duża część z nas z pewnością ma jeszcze na dnie szafy.

Jeansy bootcut wracają na salony

Szał na zapomniany – obcisły na udach oraz rozszerzający się od kolana – typ spodni rozpoczęła topowa brytyjska modelka oraz projektantka – Kate Moss, która zdecydowała się zaprezentować ten krój podczas pokazu najnowszej kolekcji Richarda Quinna, w trakcie londyńskiego tygodnia mody. Jako wyjadaczka branży z pewnością wiedziała, co robi. Nie po raz pierwszy wyznaczyła bowiem zupełnie nowe modowe tory.

Jak nosić się więc podobne do Moss? Ogromne znaczenie ma przede wszystkim obuwie wybrane do kroju bootcut (ich nazwa, w wolnym tłumaczeniu, oznacza bowiem… „odcięte buty”). Zasłaniająca jego górną część rozszerzana nogawka ma bowiem podkreślać, a nie zaś tłumić. Mimo że topmodelka wybrała klasyczne botki, krój sprawdzi się też z „ciężkimi” modelami na platformie czy masywnej podeszwie, a nawet z kowbojkami.

Czym uzupełnić jednak stylizację, której głównym punktem stały się jeansy rodem z lat 2000? Inspiracji należy szukać… właśnie tam. Trafnym wyborem będą między innymi topy odsłaniające brzuch – całość przypomni tym samym pamiętne kreacje Britney Spears czy Halle Berry (nie należy jednak odwzorowywać ich jeden do jednego – ekstrawagancja w postaci narzuconej na całość sukienki powinna pozostać jedynie wspomnieniem).

Dobrą opcją będzie też dopasowanie do całości jeansowej kurtki – w pełni denimowy look to hit obecnego sezonu, będący kolejnym ukłonem w stronę od lat niewidzianych trendów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @katemosstyle

Źródło: Glamour

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl