Jeansy są modelem spodni, które cieszą się ogromną popularnością. Kobiety kochają je za to, że potrafią podkreślić każdą figurę, a do tego pasują dosłownie do wszystkiego. Zagadką od wielu lat jest mała kieszonka znajdująca się z przodu spodni. Wiecie, do czego służy? 

Choć jeansy od wielu lat są najczęściej wybieranym modelem spodni, to kiedyś były noszone jedynie przez klasę robotniczą. Dziś kobiety chętnie noszą ten uniwersalny model dosłownie do wszystkiego, a kiedyś cieszyły się zainteresowaniem tylko pośród mężczyzn pracujących fizycznie. Właśnie wtedy jeansy produkowane były z myślą o ich potrzebach, a ich kroje ewoluowały i większość zastosowań pozostała do dziś. Tak stało się w przypadku małej kieszonki.

Jeansy: po co jest mała kieszonka?

Kiedyś jeansy musiały być bardzo praktyczne, ponieważ zazwyczaj wykorzystywane były jako strój roboczy. Spodnie przez wiele lat miały tylko 4 kieszenie (2 z przodu i 2 z tyłu), jednak po kilku latach zauważono, że przydałaby się również mniejsza kieszonka, w której można schować małe rzeczy. Wtedy do spodni dodano małą kieszonkę z przodu, która świetnie sprawdziła się w pracy. Robotnicy przechowywali w niej małe śrubki, wkręty i gwoździki, które zawsze mieli pod ręką.

Z czasem jeansy stały się popularne wśród społeczeństwa, a ludzie nie nosili ich tylko do pracy, ale zakładali je także do codziennych stylizacji. Wtedy mała kieszonka zaczęła również zmieniać swoje zastosowanie. Chętnie chowano w niej monety, bilety, czy prezerwatywy. Kieszonka była  komfortowa, ponieważ przez to, że była bardzo ciasna, zapewniała gwarancję, że schowane w niej rzeczy nie wypadną.

Mała kieszeń w jeansach swoje zastosowanie znajduje także dziś. Mężczyźni nadal przechowują w niej pieniądze, klucze i inne cenne drobiazgi, a u kobiet świetnie sprawdza się jako skrytka na szminkę, plaster, czy tampon. Trzeba przyznać, że to świetne rozwiązanie wprowadzone przez projektantów kultowych spodni. A wy, w jaki sposób wykorzystujecie małą kieszonkę w jeansach?

jeansy
unsplash.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Garderoby i toaletki polskich blogerek ZWALAJĄ Z NÓG
  2. 5 błędów w malowaniu ust, które popełnia WIĘKSZOŚĆ kobiet
  3. Dantejskie sceny na koncercie Zenka! Cud, że nikt nie zginął

Źródło: joy.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl