Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Jedna z typowych bzdur”. Gościni „Pytania na śniadanie” nie gryzła się w język, ostro skomentowała „tabletkę na kaca”
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.07.2022 14:00

„Jedna z typowych bzdur”. Gościni „Pytania na śniadanie” nie gryzła się w język, ostro skomentowała „tabletkę na kaca”

Pytanie na śniadanie
Kadr z „Pytanie na śniadanie”, prod. TVP

Podczas emisji „Pytanie na śniadanie” poruszono temat negatywnych skutków spożycia napojów alkoholowych. Rozmówczyni nie kryła pogardy dla nowych produktów farmaceutycznych. Okazuje się, że „tabletka na kaca” jest  dobrym pomysłem marketingowym.

Poranny program śniadaniowy TVP od wielu lat wita Polaków dawką najświeższych wiadomości z kraju i ze świata. Gośćmi „Pytanie na śniadanie” często są eksperci, którzy mają przybliżyć widzom tematy, z którymi na co dzień mogliby mieć do czynienia.

Podczas dzisiejszej emisji Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora podjęli się tematu spożycia alkoholu oraz popularnych „tabletek na kaca”. Zaproszona ekspertka nie pozostawiła złudzeń co do ich skuteczności.

„Pytanie na śniadanie”: Doktor ostro wypowiada się na temat nowinki farmaceutycznej

Wielu ludzi spożywa napoje alkoholowe, nie zważając na negatywne konsekwencje, które niosą ze sobą. Producenci wyszli więc z inicjatywą stworzenia tzw. „tableki na kaca”, która miałaby minimalizować efekty upojenia alkoholowego.

W kwestii skuteczności produktu wypowiedziała się gościni programu „Pytanie na śniadanie”. Jej stanowcza wypowiedź z pewnością nie spodobała się entuzjastom tego farmaceutycznego rozwiązania. Okazuje się, że jest to kolejny chwyt marketingowy, który w rzeczywistości nie poprawi naszego samopoczucia po spożyciu zbyt dużej dawki alkoholu.

Muszę powiedzieć, że byłam w szoku kiedy dowiedziałam się, że wynaleziono tabletkę przeciw złym skutkom konsumpcji alkoholu […] Jest to jedna z typowych bzdur klinicznych. Na pewno duży nośnik marketingowy — podkreślała rozmówczyni.

Prowadzący „Pytanie na śniadanie” dopytali więc w jaki sposób można pomóc sobie po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu. Okazuje się, że kluczem do sukcesu na usunięcie kaca jest odpowiednie nawadnianie.

Gościni podkreślała, że doskonałym sposobem na poradzenie sobie z negatywnymi skutkami alkoholu jest przyjęcie elektrolitów, które są dostępne w aptekach. Innym środkiem wzmacniającym jest bogaty w potas sok z pomidorów. Warto do niego dodać odrobinę cukru i soli, by szybciej wrócić do formy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wpadka prowadzącej „Pytanie na śniadanie”. W jednej chwili zapadła cisza
  2. Katarzyna Cichopek pokazała się w bardzo obcisłej sukience. Dopiero teraz widać, jak bardzo schudła
  3. Smutek Grażyny Torbickiej. Przyszłość festiwalu w Kazimierzu pod znakiem zapytania