Jedzenie wspólnego posiłku powinno być czasem, kiedy prawdziwie spędza się czas w swoim towarzystwie. Dla wielu ma być to czas relaksu i rozmowy, zwolnienia na chwilę. Niestety, coraz częściej również i te momenty spędzamy wpatrzeni w ekran komórki! Nowy trend w restauracjach ma na celu sprawić, by mniej osób ulegało pokusie sięgnięcia po smartfona.

Uzależnienie od smartfonów to już dla naszej cywilizacji codzienność. Jesteśmy w stanie spędzać godziny, bezmyślnie bawiąc się telefonem, przeglądając Internet czy grając w gry, Doprowadziło to do tego, że cierpią nasze kontakty z innymi ludźmi. Nawet wspólne jedzenie przestaje być czasem na socjalizację. Restauracje mają na to sposób!

Wspólne jedzenie

Kiedy wychodzimy z grupą przyjaciół do restauracji, spodziewamy się, że będzie to dla nas czas na rozmowę i miłe spędzenie z nimi czasu. Chcemy dowiedzieć się, co się u nich ostatnio działo, jak się czują. Niestety, ciężko jest to zrobić, kiedy wszyscy przy stole wpatrzeni są w swoje telefony!

Restauracja w Australii, która zapoczątkowała ten trend, postanowiła położyć kres klientom spędzającym swój czas przeznaczony na jedzenie i socjalizację na bezmyślnym gapieniu się w ekran telefonu. Ich pomysł na pewno spodoba się wszystkim tym, którzy nie znoszą, kiedy ich przyjaciele podczas obiadu bardziej zajęci są swoją komórką niż nimi.

Rabat za odłożenie smartfona

Dokładnie tak. Od niedawna istnieją restauracje, które oferują np. 10% rabatu na całe nasze zamówienie, jeśli przed rozpoczęciem posiłku odłożymy naszego smartfona do specjalnej skrzynki. Istnieją one również już w Polsce, a dokładnie — w Gdyni. Taki rabat, który ma nakłonić do oderwania się od wirtualnego świata, wspomaga fundacja Dbam o Mój Zasięg.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jedzenie
canva.com

Restauracje mają sposób na oderwanie się od telefonu.

jedzenie
canva.com

Czy to rozwiązanie ma szansę wkroczyć wszędzie?

jedzenie
canva.com

Możesz dostać rabat za odłożenie smartfona w restauracji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Byli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do Polski
  2. Wyciekły skandaliczne zdjęcia ze szpitala.Tak przebiega ciężka hospitalizacja Pawła Królikowskiego?
  3. Uwielbiany aktor odchodzi z ”Pierwszej miłości”. Jego postać zginie w tragicznych okolicznościach
  4. Izabela Janachowska zdradziła, jak wyglądały jej zaręczyny. Związek z miliarderem od początku był szalony
  5. Dagmara Kaźmierska wyjawiła, jak zarabiała pierwsze pieniądze. Nikt nie podejrzewał, co robiła za granicą
  6. W sieci pojawiło się nowe zdjęcie Agnieszki Woźniak-Starak. Fani przecierają oczy ze zdumienia, nie takich widoków oczekiwali

źródła: biznes.radiozet.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego