Jedzenie jest czymś, co kochają wszyscy. Nie ważne, w jakiej części świata mieszkasz i kim jesteś, jeżeli chodzi o jedzenie, to zawsze znajdziemy wspólny język. W ostatnim czasie kiedy spędzamy naprawdę dużo czasu w domu, lodówka, chcąc nie chcąc jest na wyciągnięcie ręki. Ale czy nie za często sięgamy po kolejne przekąski? Eksperci wyjaśniają to magiczne zjawisko. 

Epidemia koronawirusa zamknęła większość społeczeństwa w domach. Pomysły na spędzanie wolnego czasu z dnia na dzień się kończą, a my nie wiemy co ze sobą zrobić. Sięgamy również coraz częściej po jedzenie. Wyjaśniamy, co jest przyczyną podjadania, mimo braku głodu. 

Jedzenie lekarstwem na nudę

Wyobraźmy sobie standardowy dzień pracującego człowieka. 6:00 rano pobudka, szybkie śniadanie, a następnie w pośpiechu jedziemy do pracy. Następnie czeka nas 8 godzin intensywnej pracy. Między jednym telefonem a drugim staramy się na szybko przegryźć jakiegoś batonika bądź w zdrowszym scenariuszu, jabłko.  

Kiedy mamy mnóstwo obowiązków na głowie, nawet przez myśl nie przychodzi nam fantazja o słodkim ciastku w polewie czekoladowej czy hamburgerze. Takie wizje nachodzą nas kiedy nie mamy na czym skupić swoich myśli. Dlatego zbyt dużo wolnego czasu i pełna lodówka to nie jest dobre połączenie. Według ekspertów najczęstszym powodem pochłaniania dużych ilości jedzenia jest po prostu nuda.

– Myślę, że wiele osób doświadcza jedzenia z nudów. Ludzie są zamknięci w domach i nie wiedzą, co zrobić w obliczu braku tak wielu opcji, które zostały im odebrane. Wobec tego wiele osób zwraca się w stronę jedzenia, aby zagłuszyć nudę – wyjaśnia Amanthy Imber, specjalista w zakresie odżywiania, jak cytuje portal papilot.pl.

Ludzie nie mają pomysłu na to jak zagospodarować sobie wolny czas i zapełniają go spożywaniem kolejnych smakołyków. Dodatkowo ekspertka w dziedzinie odżywiania zwraca uwagę na problem dostępności produktów spożywczych. 

– Kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza lodówka jest pełna dobrego jedzenia, a szafka wypełniona smacznymi przekąskami i słodyczami na wyciągnięcie ręki, staje się to zbyt kuszące – wyjaśnia Doktor Amelia Phillips, jak czytamy w cytacie na portalu papilot.pl 

  1. Będzie dofinansowanie na komputery i internet. Kto dostanie pieniądze?
  2. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje 13-letni Łukasz
  3. Dorota Gardias pokazała nagranie zatłoczonej ulicy. Gwiazda TVN jest zdruzgotana zachowaniem Polaków

Jak poradzić sobie z częstym podjadaniem?

Aby poradzić sobie z niechcianym podjadaniem, musimy dokładnie zaplanować sobie dzień. W ostatnim czasie jest to na pewno nieco utrudnione, ale nie wątpmy w naszą kreatywną duszę. 

Teraz masz dużo czasu, aby pomyśleć o tym, co naprawdę sprawia ci przyjemność i co lubisz robić. Rozwiń swoje ukryte pasje, albo dowiedz się więcej na tematy, które cię interesują. Może po wyjściu z kwarantanny okaże się, że jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie. To na pewno nie jest tak trudne, jak się wydaje!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jedzenie
fot. pixabay.com @Waldkunst

Częste podjadanie może być spowodowane wieloma czynnikami. 

jedzenie
fot. unsplash.com / John Tuesday

Okazuje się, że brak zajęcia i nuda skłaniają nas do ciągłego sięgania po jedzenie.

jedzenie
fot. unsplash.com/Brett Jordan

Na szczęście jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  3. Kasia Kowalska dziękuje wszystkim za wsparcie. Zdradziła, w jakim stanie jest jej córka
  4. Czy zakupy online są bezpieczne? Ekspert odpowiada, co powinno się robić z paczkami
  5. Randka na kwarantannie? Chłopak wymyślił genialny sposób, by umówić się ze swoją sąsiadką
  6. Zauważyłeś białą pianę w słoiku z miodem? Miej świadomość arcyważnej rzeczy

Źródło: papilot.pl

 

 

Poprzedni artykułDramat polskiego zoo. Przez epidemię kończą się pieniądze na utrzymanie zwierząt
Następny artykułPamiętacie ten duet? Jedna z najlepszych dobranocek pod słońcem
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.