Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jej mąż jest lekarzem w Dubaju. Opowiedziała, jak wygląda leczenie tamtejszych kobiet
Karol Osiński
Karol Osiński 09.05.2021 12:55

Jej mąż jest lekarzem w Dubaju. Opowiedziała, jak wygląda leczenie tamtejszych kobiet

kobiety
fot. pexels.com/Felipe Cespedes

Pewna Polka od jakiegoś czasu mieszka w Dubaju ze swoim małżonkiem, który z zawodu jest lekarzem ortopedą. Ich rodzina już niejednokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania i kraje, jednak Emiraty wydają się ich miejscem na Ziemi. W rozmowie z portalem WP Kobieta zdradziła, jak wygląda leczenie tamtejszych kobiet. Przed rozpoczęciem badania musi zapytać je o zgodę.

Praca lekarza nie należy do najprostszych, szczególnie w krajach, gdzie religia i kultura narzuca pewne normy zachowań. Z takim zadaniem mierzy się mąż Moniki Wasylewskiej, która od jakiegoś czasu mieszka z rodziną w Dubaju.

Lekarz musi pytać kobiety o zgodę przed wykonaniem badania

Po dziesięciu latach spędzonych w Niemczech Monika Wasylewska przeprowadziła się do Dubaju, gdzie kilka miesięcy wcześniej zamieszkał jej małżonek, który z zawodu jest lekarzem ortopedą.

Przeprowadzka była spowodowana faktem, że otrzymał bardzo lukratywną ofertę pracy, nad którą nie mogli się długo zastanawiać. Jeszcze nie wiedzą, czy na dobre zakorzenili się w najsłynniejszym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale nie wykluczają pozostania tutaj na zawsze.

W rozmowie z portalem WP Kobieta Monika zdradziła, jak wygląda praca jej małżonka w tamtejszym kraju, oraz co musi robić, by wykonywać ją poprawnie i zgodnie z prawem. Rozmówczyni na co dzień zajmuje się fotografią i z każdą przeprowadzką musi zdobywać nowych klientów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jej mężowi również nie ma łatwo, zważywszy na obowiązujące tam prawo i religię. Na samym początku pracy stały przed nim wyzwania, z którymi musiał się mierzyć, dziś jest już zdecydowanie prościej.

Jednym z najważniejszych elementów jest fakt, że przed wykonaniem badania musi zapytać tamtejsze kobiety o pozwolenie, bowiem weryfikacja stanu zdrowia czasami wymaga od nich zdjęcia ubrań. Przy badaniu obecna jest również pielęgniarka, która pomaga w jego wykonaniu oraz odpowiedniej komunikacji.

Dla lekarza może to być trudne, takie badanie przez ubranie, bo i tak się zdarza. Wtedy doświadczenie i wiedza, a także odpowiedni kontakt z pacjentem są kluczowe w dobrym postawieniu diagnozy i leczeniu. No, chyba że w grę wchodzi ratowanie życia, to wtedy nie ma już czasu i trzeba szybko działać – powiedziała Monika Wasylewska w rozmowie z WP Kobieta.

Czy ludzie w Dubaju chcą się szczepić na koronawirusa?

Kobieta zdradziła również, ze zdecydowana większość osób w Dubaju wyraża chęć na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Niestety w dalszym ciągu tworzą się tam gigantyczne kolejki.

Wasylewski podkreśliła, że sama jest już po dwóch dawkach i nie odczuła żadnego efektu ubocznego, a pierwszą z nich przyjęła przy okazji, będąc na zakupach. Podobnie jak w Polsce wszyscy tamtejsi ludzie pragną powrotu do normalnego funkcjonowania.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.wp.pl

Tagi: kobiety
Powiązane
Poszukiwany, poszukiwana
Z jakiego filmu Barei pochodzi ten cytat? Te teksty znacie na pewno, tylko skąd?