Polakom nie trzeba przedstawiać gwiazdora takiego, jak Jerzy Kryszak. Kilka pokoleń wychowało się na jego niezapomnianych skeczach kabaretowych i filmach, w jakich grał. Teraz ogłosił, że wyjeżdża z Polski. Co planuje?

Kryszak urodził się w 1950 roku. Po studiach na PWST w Krakowie rozpoczął karierę teatralną, a później filmową. Jego kariera kabaretowa rozpoczęła się latach 90. Ostatnio często można go było usłyszeć w dubbingach znanych zagranicznych produkcji.

Jerzy Kryszak wyprowadza się na Tajlandię

Kryszak opowiedział o swoich planach wyjazdu na Tajlandię w tygodniku „Na Żywo”. Oczywiście wyprowadza się z partnerką, Agnieszką Kryszak. Para ma synów: Kubę i Kamila. Kupili jakiś czas temu dom w Tajlandii i już planują przeprowadzkę.

W rozmowie z „Na Żywo” Kryszak wyznał, że kocha podróżować, a Tajlandią zafascynował się od pierwszej chwili. Jerzy i Agnieszka Kryszakowie przeprowadzą się do domu na Tajlandii już za kilka miesięcy.

To, co słynnego satyryka najbardziej zachwyciło w egzotycznym kraju, to malownicza przyroda. W wywiadzie czytamy:

Nie tęsknię, jak inni, za przeszklonym i nowoczesnym Dubajem. Mój model życia wystarcza na mieszkanie wśród pięknej przyrody. Uwielbiam Tajlandię, m.in. za zapach, który poznam wszędzie i za którym bardzo tęsknię, będąc w Polsce – opowiada Kryszak.

Aktor dodaje, że zawsze marzył o domu z ogrodem, na wsi, gdzie mógłby cieszyć się ciszą, spokojem i naturą.

Aktor przyznaje, że ceni sobie życie rodzinne. Zawsze marzył o tym, by posiadać dom z ogrodem:

Zawsze chciałem mieć dom na wsi z kawałkiem ogrodu. Jestem trochę typem samotnika. Wolę się otaczać zielenią niż zgiełkiem – tłumaczy Kryszak.

Mało kto wie, że natura jest ogromną pasją Jerzego Kryszaka. Od kilku lat zajmuje się fotografią przyrodniczą. Jego zdjęcia zostały kilkukrotnie wyróżnione w konkursach i znalazły się na wystawach.

Fotografie przyrodnicze Kryszaka, przedstawiające owady i kwiaty, można było oglądać na przykład w Muzeum Okręgowym w Toruniu w 2016 roku. Kryszak wygrał też konkurs fotograficzny „Na ścieżkach natury”, zorganizowany przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.

Inna wystawa zdjęć Kryszaka, o tytule „Scena na dole, czyli na czworakach”, została pokazana w Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie w 2020 roku. Zdjęcia prezentowały owady i rośliny w skali makro.

Tygodnik „Na Żywo” informuje, że to fotografią zamierza zająć się Jerzy Kryszak po wyprowadzce do Tajlandii. Można sobie tylko wyobrazić, jak wspaniałe zdjęcia zrobi w tym egzotycznym kraju.

Źródło: pomponik.pl, Na Żywo

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Widzowie TVP włączą dziś telewizory i zaniemówią. Stacja już ogłosiła, co pokaże po godzinie 15
    2. Przykre, co chce zrobić Ewa Krawczyk podczas pierwszych świąt bez Krzysztofa
    3. Barbara Kurdej-Szatan dodała mocny wpis. Jest wstrząśnięta, chodzi o sytuację na granicy