Jerzy Połomski: emerytura artysty jest śmiesznie niska. Twórca największych polskich przebojów dostaje za swoje zasługi dla polskiej kultury marne grosze! Na jakie stawki może liczyć gwiazda polskiej estrady sprzed lat?

Często zdarza się, że artyści, którzy mogą pochwalić się naprawdę imponujący dorobkiem artystycznym, na starość ledwo wiążą koniec z końcem. Niegdyś podziwiani i stawiani na piedestale, dziś nie mogą pozwolić sobie na godne życie. Jerzy Połomski: emerytura jednego z największych gwiazdorów sprzed lat jest śmiesznie niska. Ile artysta może dostać od państwa? 

Jerzy Połomski: emerytura artysty to ponury żart

Artyści na emeryturze to temat, który jest poruszany w mediach od lat. Wielu twórców, którzy bardzo zasłużyli się dla naszej kultury dziś ledwo wiąże koniec z końcem. Wielu z nich przewinęło się między innymi przez Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie zapewnia się im godną starość. Jak to możliwe, że ludzie odpowiedzialni za nasze dziedzictwo kulturowe nie mają za co żyć?

Jerzy Połomski, twórca takich przebojów jak Cała sala śpiewa z nami czy Bo z dziewczynami był jednym z największych artystów estrady w latach 60. i 70. Ma na swoim koncie także wiele ról teatralnych i został wielokrotnie odznaczony za zasługi dla naszej rodzimej kultury. Dziwi więc fakt, że artysta dostaje tak niską emeryturę — w końcu jest jednym z najważniejszych dla polskiej muzyki nazwisk!

Jerzy Połomski: ile dostaje emerytury?

Artysta mimo swoich ogromnych zasług nie może pochwalić się wysokimi zarobkami na starość. Jerzy Połomski: emerytura artysty nie jest najniższa spośród innych artystów, piosenkarz musi jednak nadal koncertować. Ile dostaje emerytury?

–  Tak źle jeszcze nie było. Rozumiem, że kryzys i tak dalej, ale to jest często zbyt łatwe usprawiedliwienie. Jak to możliwe, że są w naszym kraju osoby, które dostają na starość 350 zł miesięcznie? Serce się kraje. Ja i tak mam szczęście, bo dostaję 1500 zł emerytury – wyznał Połomski w wywiadzie z WP.

Artysta nie jest w najgorszej sytuacji finansowej, 1500 złotych nadal nie jest jednak zarobkiem, który pozwala na godne życie! Jak myślicie, czy w związku z ostatnimi głosami artystów rząd zrobi coś, by podnieść jakość ich życia?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wypadanie włosów. Najczęstsze przyczyny i skuteczne rozwiązania
  2. Gdzie mieszka Michał Wiśniewski? Willa muzyka jest ogromna, luksusowa i pełna dzieł sztuki
  3. Jak się ubierać w rozmiarze XXL? Trzymaj się kilku PROSTYCH zasad
  4. Syn Kasi Nosowskiej zaręczył się. Jego teściowa to znana dziennikarka
  5. Pytania za milion w „Milionerach”. Sprawdź, czy miałbyś szansę na główną wygraną

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jerzy połomski: emerytura
youtube.com @
ajgieTVretro

Jerzy Połomski był jedną z największych gwiazd estrady w latach 60. i 70.

jerzy połomski: emerytura
wikimedia.org

Dziś jego emerytura jest ponurym żartem!

jerzy połomski: emerytura
wikimedia.org

Jerzy Połomski: emerytura nie należy do tych najniższych, ale nadal nie jest wysoka.

jerzy połomski: emerytura
wikimedia.org

Jerzy Połomski ma na swoim koncie hity, które śpiewała cała Polska. Czy naprawdę tak powinna wyglądać emerytura artysty? 

źródło: wp.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie mieszka Michał Wiśniewski? Willa muzyka jest ogromna, luksusowa i pełna dzieł sztuki
  2. Syn Kasi Nosowskiej zaręczył się. Jego teściowa to znana dziennikarka
  3. Dzień Dobry TVN ma nowego prowadzącego. Zadebiutował u boku Kingi Rusin
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Rodzinny koszmar, ich mama nie żyje. Katarzyna Dowbor ledwo powstrzymała łzy

 

Poprzedni artykułBarbara Kurdej-Szatan skomentowała odejście z TVP: ”Można było zrobić to w bardziej elegancki sposób”
Następny artykułJak zrobić kawę mrożoną? Proste i pyszne przepisy
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.