Jerzy Stuhr znalazł się w szpitalu. Jak podała Gazeta Wyborcza, stan aktora pogorszył się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Lekarze podejrzewają, że przyczyną gwałtownego załamania stanu zdrowia może być udar mózgu.

Jerzy Stuhr w ciężkim stanie

Jerzy Stuhr spędzał właśnie weekend w górach, kiedy, z podejrzeniem udaru mózgu, trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To właśnie tam trafił z Nowego Targu, kiedy jego stan się pogorszył. Aktor już wcześniej był w złym stanie zdrowia.

Przez ostatnie tygodnie aktor przebywał w swoim domku na Podhalu, gdzie przygotował się do ponownego otwarcia teatrów po pandemii. Plany jego powrotu na deski teatru pokrzyżowała choroba aktora. 

  1. Hanna Lis skomentowała wyniki wyborów. Gwiazda w mocnych słowach o Szymonie Hołowni i Władysławie Kosiniaku-Kamyszu
  2. „Nie mam złudzeń”. Kinga Duda szczerze oceniona przez osobę, która dobrze ją poznała
  3. Rafał Trzaskowski przerwał milczenie. Właśnie zwrócił się do Andrzeja Dudy i swoich wyborców

Najprawdopodobniej powodem gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia Stuhra jest udar mózgu. O udarze napisała jako pierwsza “Gazeta Wyborcza”, powołując się na żonę Jerzego Stuhra Barbarę, jednak cytowany przez Wirtualną Polskę Jerzy Radziwiłłowicz, przyjaciel Stuhra, nie podał tego szczegółu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jerzy Stuhr: stan zdrowia

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o złym stanie zdrowia Jerzego Stuhra. W 2011 roku walczył on z rakiem krtani, przeszedł też zawał. Aktor był też jedną z ważnych postaci głośnego procesu o smog. W 2019 roku trzy osoby: reportażysta Mariusz Szczygieł, doradca finansowy Tomasz Sadlik i właśnie Jerzy Stuhr wytoczyli państwu polskiemu proces, w którym dowiedli, że życie w miastach pełnych smogu narusza ich dobra osobiste. Sąd przychylił się do tej argumentacji.

To nie jedyny przypadek, kiedy Stuhr zaangażował się społecznie w związku z nauką, jaką wyciągnął z własnego stanu zdrowia. Po przejściu nowotworu w 2011 roku poświęcił się między innymi pomocy pacjentom cierpiącym na raka.

Stuhr wziął między innymi udział w akcji “List do opiekuna”. Kampania skupiała się na mniej oczywistym aspekcie walki z chorobami, jakim jest wsparcie osób bliskich. Podkreślała, że poważna choroba to wyzwanie nie tylko dla pacjenta, lecz także dla jego opiekuna. Jerzy Stuhr podkreślił, że cieszy się z możliwości publicznego podziękowania żonie za wsparcie w czasie leczenia.

Zobacz zdjęcie:

jerzy stuhr
Fot. TRICOLORS/East News

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w „Kuchennych Rewolucjach”
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Kinga Duda zyskała wczoraj najwięcej? Znany gej w szczerych słowach o wczorajszym wystąpieniu córki Dudy
  4. Niespodziewanie ujawniono największy sekret Andrzeja Dudy. Dzięki niemu mógł wygrać wybory
  5. Od lat zdradza męża. Pouczający wpis daje do myślenia każdej kobiecie, która marzy o romansie
  6. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia

źródło: „Gazeta Wyborcza”, Wirtualna Polska