Jesień z pewnością nie będzie łatwa dla większości Polaków. Już trzeba szykować się na trudności, eksperci biją na alarm i ostrzegają rodaków. Nie można pozostać obojętnym, czyżby czekała nas tzw. powtórka z rozrywki? Wielu będzie zrozpaczonych i niezadowolonych. Wszystko za sprawą jednej rzeczy.

Już od samego początku trudnej sytuacji w kraju wszyscy ciągle wspominali o tym, co stanie się na jesień. Nie da się tego uniknąć, w końcu ta pora roku nadciąga wielkimi krokami. Czy jesteśmy przygotowani? Według niektórych portalu gazetalekarska.pl nie do końca.

Co nas czeka jesienią?

Wielu ekspertów prognozuje, że jesienią czeka nas kolejna duża fala zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Polacy muszą szykować się na sezon grypowo-covidowy, jak określił ten okres m.in. dr Paweł Grzesiowski, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. To już pewne, nie da się tego uniknąć. Musimy przygotować się na każdą ewentualność.

Ostatnio w Polsce publikuje się dużo informacji o tzw. żółtych i czerwonych strefach w różnych powiatach i miastach. To tylko namiastka tego, co zacznie się na dobre już od października. Wielu może się to nie spodobać, w końcu przeżyliśmy przymusowe zamknięcie w domach w czasie lockdown’u, a teraz już zaczyna mówić się o kolejnym. To słowo coraz częściej wybrzmiewa z ust polityków, lekarzy czy publicystów. Trzeba szykować się na najgorsze?

  1. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Służby walczą o życie mężczyzny
  2. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje

Jesień zaatakuje ze zdwojoną siłą

Lekarze, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, nie pozostawiają nam żadnych złudzeń, będzie coraz więcej chorych.

— Każdego dnia do oddziałów zakaźnych w całej Polsce zgłasza się kilkanaście tysięcy osób z podejrzeniem COVID-19. W grypowym sezonie jesienno-zimowym spodziewamy się dodatkowych ok. 30 tys. chorych dziennie, łącznie będzie to od 50 do 60 tys. osób z podejrzeniem koronawirusa — ocenia dr hab. Jerzy Jaroszewicz z Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, jak cytuje portal gazetalekarska.pl.

Tylko czy jesteśmy na to gotowi? Wszelkie opinie na ten temat lepiej przyjmować z dużą rezerwą, to duża niewiadoma.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

jesień
fot.pexels.com

Zbliża się okres grypowo-covidowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koszmarne wiadomości z ostatniej chwili. Trzy mega gwiazdy właśnie zginęły, makabryczne szczegóły przyprawiają o dreszcze
  2. Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotu
  3. Wielka tragedia aktorki ”M jak miłość”. Serialowa żona Marka straciła najbliższą osobę
  4. Andrzej: ”Moja żona musi przypominać moją mamę. Powinna z radością gotować i podstawiać mi wszystko pod nos”
  5. Co się stało z domem Jarosława Kaczyńskiego? Sąsiedzi aż się zatrzymują, niesamowite widoki
  6. Smażąc mięso i ryby Polacy nałogowo popełniają 1 fatalny błąd. Ogromna różnica w smaku, nigdy tak nie rób

Źródło: gazetalekarska.pl

 

Poprzedni artykułZaginęła pani Danuta, policja prosi o pomoc. Cała Polska podaje dalej
Następny artykułDagmara Kaźmierska pokazała swoją mamę. Co za podobieństwo, przecieramy oczy ze zdumienia
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.