Jesień zacznie się właśnie dziś o 15.31. Cieszycie się na nową porę roku? Z jednej strony jest tak bardzo smutno, że skończyło się lato i beztroskie wycieczki, letnie sukienki i krótkie noce. Jednak dla wielu, którzy mają dość upałów ta pora roku to czas na przyjemne odetchnięcie, ułożenie nóg pod kocem i odpoczynek. Poza tym żadna inna pora roku nie dostarcza tak kolorowych wrażeń estetycznych.

Jesień jest w Polsce bardzo intrygującą porą roku. Przede wszystkim dlatego, że ma dwie zupełnie od siebie różne strony. Jedna z nich przedstawia się malowniczo, piękne: kolorowe liście, jesienne słońce, nie mówiąc już o wspaniałych warzywach czy grzybach. Z drugiej strony ta pora roku zmusza do wyciągnięcia, swetrów, płaszczy i parasoli, potrafi przecież z dnia na dzień zrobić się bardzo zimno i deszczowo.

Lubicie jesień?

Fani jesieni to najczęściej osoby, które letnie upały bardzo męczą. Nie są wówczas w stanie normalnie funkcjonować, a lepiące się od ciepła ciało doprowadza ich do ataku wściekłości. Jesień to dla nich świeże powietrze, nowy etap w życiu i niebywała przyroda, a wszystko to w znacznie niższej niż letnia, temperaturze.

Handlowcy doskonale wykorzystują pojawienie się nowej pory roku i związanych z nią licznych konotacji. Od pierwszych żółtych liści w każdej kawiarni kupimy herbatę z goździkami lub dyniową latte. W sklepach pojawiają się szaliki i dodatki w kolorach żółci, czerwieni i brązu. Wszyscy dookoła nastrajają nas na ten czas, o wiele spokojniejszy i melancholijny.

Jesień trwa 

Jesień to także swetry, koce i wreszcie czas i atmosfera, by nadrobić literackie i filmowe zaległości. Oprócz tych niewątpliwych zalet niektórzy bardziej delikatni mogą zacząć cierpieć na jesienną chandrę.

Z kolei ci, którzy nie za bardzo lubią wkładać swetry, a już szczególnie wolą wysokie temperatury od niskich, w jakie wyposażona jest ta pora roku, są dość smutni. Miejmy nadzieję, że złota, polska jesień potrwa jak najdłużej, a plucha, zimny wiatr i niska temperatura dotrą do naszego kraju jak najpóźniej. 

Poprzedni artykułŁzy radości i wielka duma. Dagmara Kaźmierska ogłosiła najwspanialszą nowinę z życia Conana
Następny artykułKomunikat ministerstwa zdrowia z samego rana. Zalecają Polakom zasadę 1 przez 3
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl