Dolnośląska policja poinformowała o schwytaniu zbiega Dominika H., który spowodował wypadek samochodowy we wsi Koźmin na drodze wojewódzkiej nr 352, w którego wyniku zginęło trzyletnie dziecko i cztery osoby zostały ranne. Poszukiwany uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając w swoim samochodzie pasażera. Ukrywał się na terenie Niemiec.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu wydał nakaz trzymiesięcznego aresztu dla Dominika H., co pozwoliło na wydanie za nim listu gończego. Mężczyzna został zatrzymany przez niemiecką policję za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Poszukiwany Dominik H., został zatrzymany

O tym, że Dominik H. wpadł w ręce policji jako pierwsze poinformowało Radio Wrocław. Jeszcze w tym tygodniu 25-latek ma zostać przekazany w ręce polskiej policji. Mężczyzna spowodował wypadek, jadąc z nadmierną prędkością pojazdem marki Audi, przy czym uderzył w poruszający się prawidłowym tempem samochód osobowy.

Fakt dotarł do świadków całego zdarzenia, którzy zeznali, że wszyscy pasażerowie wysiedli z pojazdu i początkowo wydawało się, że nikomu się nic nie stało. Dopiero po chwili krzyknęli, że ranne zostało dziecko. Dominik H. uciekł z miejsca zdarzenia. 

Ranne zostały cztery osoby, w tym 29-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Trzyletnie dziecko, które odniosło poważne obrażenia, mimo reanimacji ze strony służb medycznych, zmarło. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz śmigłowiec LPR.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Poszukiwany Dominik H. ukrywał się na terenie Niemiec, gdzie został zatrzymany przez tamtejszą policję za przekroczenie dozwolonej prędkości. Postawiony został mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, którego wynikiem była śmierć innej osoby, i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają poszukiwania potrójnego mordercy, Jacka Jaworka. Więcej szczegółów w tej sprawie znajdziecie >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl