Lelum.pl

fot. unsplash.com Marisa Harris

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić? Sprawdzone porady

29 Listopada 2018

Autor tekstu:

Adrianna Elbe

Każda z nas zasługuje na to, by wyglądać i czuć się dobrze. W artykule poniżej odnajdziesz kilka porad, które pozwolą się uporać z uciążliwym dla ciebie problemem- brakiem samoakceptacji. Jak znowu poczuć się dobrze w swoim ciele? To prostsze niż myślisz!

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić?

Nawet najpiękniejsza kobieta nie będzie atrakcyjna w oczach innych, jeśli nie będzie czuła się dobrze ze sobą. Odnalezienie własnych atutów i bycie dumnym ze swoich dokonań to baza do zadowolenia z własnego ja. Niestety, budowanie pewności siebie nie jest zagadnieniem łatwym. Wymaga od każdego człowieka poznania zarówno tych mocnych, jak i nieco słabszych stron.

Jak być pewną siebie? Zanim zaczniesz od oceny własnej osoby, pomyśl chwilę o ludziach, którzy cię otaczają. Domeną świadomych swojej wartości osób wcale nie jest narcyzm. Wręcz przeciwnie. To właśnie świadomość posiadania szeregu zalet i wad pozwala im na pełną samoakceptację. Pewny siebie człowiek nigdy nie stawia własnej osoby na ostatnim miejscu w hierarchii, gdyż doskonale wie, że każdy posiada swoje mocne i słabe strony.

Jestem gruba i brzydka. Co mam zrobić? Wspomniane podejście sprawdza się również w przypadku wyglądu. Nie istnieje przecież jeden kanon piękna. Współczesny postęp medycyny estetycznej wprawdzie otwiera przed kobietami wiele możliwości poprawienia swojej urody, jednak czy nie prościej i bezpieczniej jest zaakceptować to, czego nie możemy zmienić? Przecież to właśnie te cechy sprawiają, że jesteśmy na swój sposób piękne i jedyne w swoim rodzaju.

Jestem gruba. Jak schudnąć?

Weźmy na warsztat kwestię dotyczącą wagi. Nie da się ukryć, że jest to temat, który wręcz paraliżuje wiele kobiet.

Dorota Szelągowska z partnerem

Jak schudnąć? Wiele kobiet nie radzi sobie z dodatkowymi kilogramami. Chociaż każdemu zdarza się delikatnie zaokrąglić, nie każdy musi się na to godzić.

To, co możesz dla siebie zrobić w pierwszej kolejności, to konfrontacja z własną osobą: Tak, przytyłam. Nie czuję się ze sobą dobrze. Pora działać. Uwierz, nic tak nie buduje własnej wartości, jak systematyczna praca i dążenie do wyznaczonego przez siebie celu. I pamiętaj, że to właśnie przysłowiowa kropla drąży skałę.

Jako mała dziewczynka uwielbiałaś jeździć na łyżwach? Wspaniale! Zima to sezon, w którym górują tego typu sporty. Ta forma ruchu to nie tylko szybka droga do zgubienia dodatkowych kilogramów, lecz przede wszystkim wspaniała zabawa!

Jak schudnąć?

Słodycze to najprostszy sposób na redukcję stresu. Każdego potrafią wprawić w lepszy nastrój, działając na szereg zmysłów. Jeśli jednak stanowią nieodzowny element naszego dnia, bardzo szybko mogą stać się niezdrowym nawykiem.

Jak zrezygnować ze słodyczy? Niezdrowe jedzenie, pełne pustych kalorii i cukru, zastąp przekąskami, które zawierają pełen pakiet witamin. Wzbogać dietę o soczyste owoce oraz wyraziste przepyszne warzywa. Zyska na tym nie tylko twoja sylwetka, ale również cera i samopoczucie.

Jestem brzydka i gruba. Co robić?

Internet to źródło wiedzy, porad i niesamowitych tricków, pomocnych w walce z niedoskonałościami. Konturowanie, dbanie o cerę oraz podkreślanie atutów swojej twarzy, stało się prostsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Nie wymaga wcale dużego nakładu finansowego, a może być bardzo owocne w skutkach.

Jak czuć się ładną? Nie chodzi tu bynajmniej o ukrycie swojej buzi pod warstwą grubego makijażu , a wyłącznie wydobycie z niej to, co najpiękniejsze i warte uwagi. Jeśli całe życie byłaś zwolenniczką wyłącznie naturalnego wyglądu, a makijaż kojarzył ci się z koniecznością, zmień swoje podejście. Już samo dodanie bronzera, podkreślenie brwi, rzęs, czy kości policzkowych, nadaje twarzy wyrazistości oraz promiennego wyglądu. Spójrz więc w lustro, zastanów się nad tym, które elementy swojej buzi lubisz i odważ się na podkreślenie ich.

Nie ma ludzi doskonałych. Każdy z nas ma zarówno wiele mocnych, jak i słabszych stron. Pytanie, do tego ustosunkujemy. Możemy obrać dwie drogi. Pierwsza z nich to złudne dążenie do perfekcji, wytykanie sobie poszczególnych mankamentów sylwetki i czy osobowości. Druga droga jawi się pod tabliczką z napisem „samoakceptacja” i bazuje na świadomości, iż nie da się walczyć z rzeczami, na które nie mamy wpływu.

Jestem gruba i brzydka. Jak to zmienić? Pracuj nad pewnością siebie, skupiając się na przede wszystkim na silnych stronach. Nie załamuj się niepowodzeniami i nie próbuj walczyć z tym, na co nigdy nie będziesz mieć wpływu.

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić?

Każda z nas jest inna, a tym samym wyjątkowa. Najważniejsze to dostrzeżenie swoich zalet i piękna.

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić?

Odpowiednia dieta to klucz do zdrowej, zadbanej sylwetki.

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić?

Uprawianie sportu ze swoim partnerem lub przyjaciółką to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Nie tylko wprawia w dobry nastrój, ale przede wszystkim poprawia naszą kondycję.

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić?

Zabawa z makijażem to pasja wielu kobiet, jak i sprawdzony sposób na wydobycie atutów twarzy.

Jestem brzydka i gruba. Co zrobić?

Jestem brzydka i gruba. Jak to zmienić? Pewność siebie to najpiękniejsza ozdoba, w jaką kobieta może się przyodziać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak wyglądać szczuplej? 20 dobrych porad
  2. Jak wyglądać elegancko? Niezawodne, klasyczne stroje – stylista radzi
  3. Nie mam pieniędzy na ubrania. 10 porad co robić

Źródło: papilot.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Kobieta

Dorota Chotecka podsumowana przez męża. Piękne słowa wprost od partnera
Czytaj więcej >

Kobieta

Poszła do lekarza z bólem brzucha. Okazało się, że nosi "kamienne dziecko". Kobieta zmarła
Czytaj więcej >

Kobieta

To właśnie zrobiła mu własna matka. Skandaliczne nagranie wyciekło do sieci
Czytaj więcej >

Kobieta

Sprawdzone sposoby, jak przywrócić cerze blask!
Czytaj więcej >

Kobieta

Kobieta powiększyła swoje usta. Widok jej warg zaczął przerażać
Czytaj więcej >

Kobieta

"Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans". Mężczyźni mu przyklaskują
Czytaj więcej >
Adrianna Elbe

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]