Lelum.pl

Eren Li z Pexels/ canva.com

"Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans". Mężczyźni mu przyklaskują

10 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Przeprowadzono ankietę, która miała wskazać, jakie kobiety pociągają mężczyzn. Szczególnie kilka wypowiedzi przepytywanych mężczyzn przykuwa uwagę. "Jeżeli rozmiar kobiety przekracza 36, nie ma u mnie szans" - wielu mężczyzn zgodziło się z tym zdaniem. 

Mężczyźni wolą szczupłe? Padły zdecydowane słowa

Obecnie coraz więcej oczu zwraca się ku samoakceptacji. Coraz większy nacisk kładzie się na zdrowy wygląd, zamiast na “brzuch do bikini” a celebrytki i internautki powoli rezygnują z filtrów i photoshopa. Na fałdki patrzymy coraz bardziej łaskawym okiem. Musi jednak minąć jeszcze wiele czasu, zanim świadome odżywianie i dbanie o takie ciało, jakim obdarzyła nas natura, wyprze bezrefleksyjny pościg za figurą z okładek magazynów.

W mediach nie brakuje skrajnych opinii na temat męskiej i kobiecej perfekcji. Potwierdza to ankieta przeprowadzona przez “The Sun”. Wypowiedzi przepytywanych mężczyzn z pewnością nie są zgodne z popularnym trendem “body positive”. Portal udowodnia, że ponad 87 procent mężczyzn zwraca uwagę na szczupłe kobiety — co więcej, zdaniem niektórych kandydatki powyżej pewnego rozmiaru nie mają szans. 

śmierć kliniczna

Przeżył śmierć kliniczną. Opowiedział, czego doświadczył przez 90 minut

CZYTAJ DALEJ

"Taka kobieta nie potrafiłaby zadbać o dzieci, skoro nie dba sama o siebie"

Okazuje się, że dla znacznej większości ankietowanych szczupła, a nawet bardzo szczupła sylwetka to absolutna konieczność. 33-letni Reiss jest hydraulikiem. I choć przyznaje, że był w związku z kilkoma kobietami o nieco większych rozmiarach, tak naprawdę nigdy nie potrafił ich zrozumieć. 

Narzekanie na figurę i odkrywanie kompleksów było dla niego nie do pojęcia. Co więcej, kiedy dziewczyna, z którą był, straciła swoje filigranowe kształty, jasno dał jej do zrozumienia, że dla niego stanowi to problem. 

Podobnego zdania jest Kurtis - 23-letni manager i gwiazda reality show. Mężczyzna bardzo dba o swoją sylwetkę i nie wyobraża sobie, by u jego boku pojawiła się niewysportowana dziewczyna. Nadwaga jego zdaniem jest wynikiem lenistwa, nieróbstwa i nieporadności potencjalnej kandydatki. 

24-letni Zack idzie o krok dalej. 

- Rozmiar ponad 36 świadczy o nieprawidłowej diecie i nieróbstwie. Taka kobieta nie potrafiłaby zadbać o dzieci, skoro nie dba sama o siebie - podkreśla. 

Ankietowany zdaje sobie sprawę, że są mężczyźni, których pociągają krągłości i pulchniejsze kształty, jednak jego zdaniem absolutnie wykracza to poza pojęcie gustu. Upodobanie do większych kobiet nazywa fetyszem. 

Mężczyźni wskazują ideał kobiety. Co na ten temat mówi psycholog?

Jak przekazuje “The Sun”, psychologowie podkreślają, że nie ma nic zdumiewającego w takich, a nie innych statystykach. Z ich punktu widzenia wysportowana, szczupła, sylwetka kojarzy się dziś ze zdrowiem, wydajnością, dłuższym życiem, ale też pewnością siebie, a czasem nawet statusem materialnym (co, o ironio, zmieniło się diametralnie na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci).

Co więcej, według psychologów nie ma w tym nic dziwnego, że mężczyźni wolą szczupłe dziewczyny, ponieważ według badań, to właśnie one wydają się im lepszymi matkami, które mogłyby urodzić właśnie ich dzieci.

Specjaliści podkreślają również, że rozmiaru ukochanej osoby odgrywa wielką rolę tylko na samym początku relacji, a w związku z upływem czasu człowiek zaczyna dostrzegać w pierwszej kolejności inne walory.

Mateusz Murański

Wyciekły mrożące szczegóły ws. śmierci Mateusza Murańskiego. Nieoficjalne informacje obiegają media

CZYTAJ DALEJ
Burt Bacharach

Nie żyje Burt Bacharach. Wybitny muzyk odszedł w wieku 94 lat

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Mężczyzna

Podobne artykuły

Kobieta

Kosmetyczka odchyliła rzęsy klientki i zamarła. Opublikowała porażające zdjęcie
Czytaj więcej >

Kobieta

Nowa linia Total Revital Solution – wsparcie w walce z pierwszymi zmarszczkami
Czytaj więcej >

Kobieta

W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy
Czytaj więcej >

Kobieta

Co jest skuteczne na katar u dziecka?
Czytaj więcej >

Kobieta

Bucket hat to hit tego sezonu. Sprawdź, jak nosić go modnie
Czytaj więcej >

Kobieta

Jak kupić wygodne damskie szpilki? 7 najważniejszych zasad
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]