Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dzień po ogłoszeniu wyników wyborów świat obiegła zdumiewająca wiadomość o Jill Biden. Podjęła historyczną decyzję
Karol Osiński
Karol Osiński 08.11.2020 20:12

Dzień po ogłoszeniu wyników wyborów świat obiegła zdumiewająca wiadomość o Jill Biden. Podjęła historyczną decyzję

joe biden
fot. OLIVIER DOULIERY/AFP/East News

Jill Biden już wkrótce oficjalnie może zostać Pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Jej małżonek Joe Biden nieoficjalnie przezwyciężył Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, a zatem po zaprzysiężeniu, które zaplanowane jest na 20 stycznia 2021 roku, obejmie urząd prezydenta. Nowa Pierwsza dama podjęła zaskakującą decyzję.

Joe Biden nieoficjalnie został prezydentem Stanów Zjednoczonych. To już 46 mężczyzna piastujący ten urząd, jednak przypadek Bidena jest wyjątkowy, ponieważ zostanie najstarszym prezydentem USA. Jego małżonka Jill Biden również postanowiła zapisać się na kartach historii.

Wybory Prezydenckie w USA

W sobotę po południu świat obiegła informacja, że 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych nieoficjalnie został Joe Biden. Demokrata pokonał w głosach elektorskich dotychczas piastującego to stanowisko Donalda Trumpa. Na ostateczny wybór ludzie byli zmuszeni wstrzymać się do momentu, aż zliczone zostaną głosy w stanie Pensylwania.

Ostatecznie wszystkie największe stacje telewizyjne w USA wraz z agencją prasową Associated Press zgodnie przyznały zwycięstwo Joe Bidenowi w Pensylwanii, która zapewniała 20 głosów elektorskich. Obecnie demokrata posiada ich już znacznie ponad 270, co zapewnia mu prezydenturę Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump zapowiada postępowanie prawne w celu wykrycia rzekomego fałszerstwa w liczeniu głosów. Prawnicy multimiliardera składają pozwy sądowe i zapowiadają kolejne. Już wkrótce może okazać się, czy oskarżenia republikanina są słuszne, lub wręcz przeciwnie.

W piątek 6 listopada 2020 roku Donald Trump zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że to on, a nie Joe Biden jest zwycięzcą wyborów prezydenckich. Nie zdecydował się na wystąpienie publiczne. Obecnie w Pensylwanii traci do demokraty ponad 45 tys. głosów, w Georgii ok. 9 tys., z kolei w Arizonie 19 tys.

  1. Mamy infodemię” – Profesor pilnie alarmuje Polki i Polaków. Niepokojące informacje obiegły kraj
  2. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja
  3. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

Jill Biden decyzja

Małżonka Joe Bidena Jill Biden już wkrótce będzie mogła śmiało powiedzieć, że piastuje urząd Pierwszej damy Stanów Zjednoczonych. 69-letnia kobieta musi jednak jeszcze zaczekać do momentu oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich. Jill już niejednokrotnie potrafiła zaskoczyć w karierze politycznej swojego małżonka. Tym razem prawdopodobnie nie będzie inaczej.

Już wkrótce może okazać się, że zwyczaje w Białym Domu zostaną nieco odmienione, bowiem Jill Biden jeszcze podczas trwającej kampanii wyborczej zapowiedziała, że ma zamiar być pracującą Pierwszą damą. Małżonka Joe Bidena od 36 lat pracuje jako nauczycielka akademicka i nie ma zamiaru przerywać swojej pracy.

Jeśli faktycznie dojdzie do takiej sytuacji, będziemy mieć do czynienia z kolejną historyczną sprawą w Białym Domu. Pierwszą jest wcześniej wspomniany wiek Joe Bidena. Miałby zostać najstarszym prezydentem w historii USA, z kolei jego małżonka byłaby jedyną Pierwszą damą, która podejmowałaby stałą, dochodową pracę.

– Jeśli zamieszkamy w Białym Domu, zamierzam kontynuować nauczanie. To ważne i chcę, by ludzie cenili nauczycieli i znali ich wkład – powiedziała Jill Biden w CBS Sunday Morning. Warto przypomnieć, ze 69-latka pracowała także będąc drugą damą, kiedy jej małżonek piastował stanowisko wiceprezydenta USA, podczas rządów Baracka Obamy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jill Biden

Joe Biden nieoficjalnie został prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Jill Biden

Tym samym po zaprzysiężeniu zaplanowanym na 20 stycznia 2021 roku stanie się najstarszym prezydentem w historii USA.

Pierwsza dama

Jill Biden zapowiedziała, że podczas piastowania tytułu Pierwszej damy, ma zamiar w dalszym ciągu pracować jako nauczycielka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kamery nagrały zdumiewające zachowanie 12-latka. Kobieta wyciągnięta z opresji przez młodego bohatera
  2. Ministerstwo potwierdza, ogromna zmiana od 1 grudnia. Wspaniałe wieści dla wszystkich podróżujących własnym autem
  3. Zdumiewające zachowanie Górniak w „The Voice”. Widzowie aż zdębieli „Edyta coś ci dolega?”
  4. Wielka wpadka braci Mroczek w programie TVP. Nikt nie spodziewał się podobnej sceny „Przykro mi”
  5. Ewa Farna zmieniła się nie do poznania, bardzo schudła. Fani na widok ostatniego zdjęcia: ”nikniesz w oczach”
  6. Miliony Polaków dostaną przykry prezent na święta? Możliwy porażający scenariusz
  7. 2 łyżki na 30 minut przed posiłkiem sprawią, że zniknie bolesna, intymna przypadłość. Jeden sok nie ma sobie równych

Źródło: fakt.pl