Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Joanna Koroniewska opublikowała przykry wpis. Aktorka pożegnała Krzysztofa Kowalewskiego
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 07.02.2021 09:37

Joanna Koroniewska opublikowała przykry wpis. Aktorka pożegnała Krzysztofa Kowalewskiego

Joanna Koroniewska
fot. eastnews.pl/TRICOLORS

Joanna Koroniewska opublikowała niezwykle wzruszający wpis, który chwyta za serce. Gwiazda pięknymi słowami pożegnała jednego z najwybitniejszych polskich artystów – Krzysztofa Kowalewskiego. Aktor odszedł w sobotę 6 lutego.

Joanna Koroniewska tak, jak i wiele innych gwiazd i osób z otoczenia Krzysztof Kowalewskiego nie była przygotowana na to pożegnanie. Odszedł wybitny aktor, prawdziwy mistrz sztuki filmowej. Aktorka w przykrym wpisie wyraziła swoje ubolewanie.

Joanna Koroniewska opublikowała wzruszający wpis

Joanna Koroniewska na swoim oficjalnym profilu opublikowała niezwykle wzruszający wpis. Gwiazda pożegnała jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który odszedł w sobotę 6 lutego.

Śmierć Krzysztofa Kowalewskiego wstrząsnęła światem filmu, nikt nie spodziewał się jego nagłego odejścia. Joanna Koroniewska również nie była gotowa na to pożegnanie.

Odszedł jeden z największych artystów… Krzysztof Kowalewski, doskonały aktor, ale i wyjątkowo skromny i wesoły człowiek. Nigdy nie zapomnimy – czytamy na jej oficjalnym profilu.

Gwiazda skierowała również kilka słów w stronę bliskich Kowalewskiego.

Ogromne wyrazy współczucia dla Agnieszki i Gabrysi oraz całej Rodziny. Serce rozpada się na kawałki – napisała Joanna Koroniewska w dalszej części wpisu.

Kim był Krzysztof Kowalewski?

Krzysztof Kowalewski był wybitnym polskim aktorem, który swoją działalność zawodową rozpoczął już w latach 60′, debiutując w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy. Artysta urodził się 20 marca 1937 roku w Warszawie. Polska publiczność głównie kojarzy go z ról komediowych.

W późniejszych latach jego kariery mogliśmy podziwiać jego niezwykły talent aktorski w takich produkcjach, jak: Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, czy Miś.

Krzysztof Kowalewski ukończył Wydział Aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Nie tylko grywał w filmach, ale również realizował się jako aktor na deskach teatru. Współpracował między innymi z Teatrem Klasycznym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Kwadrat, czy Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Niestety, artysta odszedł 6 lutego 2021 roku, w wieku 83 lat. Wiele osób ze świata mediów pożegnało go w pięknych słowach, wyrażając żal po tak wielkiej stracie. Joanna Koroniewska należy do tego grona, swoją pożegnalną wiadomość opatrzyła czarno-białym zdjęciem Kowalewskiego, na którym uśmiecha się w typowy dla siebie sposób.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. Jednak to nie jedyna smutna wiadomość, o której dziś informujemy. Nie żyje młody muzyk, miał zaledwie 29 lat. Więcej można przeczytać >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Visualizza questo post su Instagram

@joannakoroniewska)

Joanna Koroniewska w pięknych słowach pożegnała wybitnego aktora, Krzysztofa Kowalewskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com, wikipedria.org