Joanna Mazur: choroba sportsmenki uniemożliwiła jej normalne funkcjonowanie. Chociaż uczestniczka show Taniec z Gwiazdami ma na koncie spektakularne sukcesy, przez utratę wzroku może żyć tak, jak pragnie. Na co choruje Joanna Mazur? Wiele osób nigdy nie słyszało o tym schorzeniu!

Od pierwszych chwil podbiła serca widzów programu Taniec z Gwiazdami. Delikatna szatynka zrobiła piorunujące wrażenie zarówno na jury, jak i pozostałych parach. Niestety, śliczna uczestniczka skrywała smutną tajemnicę. Joanna Mazur: choroba zabrała jej szczęśliwe dzieciństwo i szansę na zwykłe życie. Chociaż nie poddaje się i codziennie walczy o namiastkę normalności, nie jest łatwo. W jakich okolicznościach straciła wzrok?

Na co choruje Joanna Mazur? Choroba sportsmenki odebrała jej dzieciństwo

Niewidoma sportsmenka ma obecnie dwadzieścia dziewięć lat, a jej problemy ze wzrokiem zaczęły się, kiedy miała zaledwie siedem. To był prawdziwy dramat zarówno dla dziewczynki, jak i całej rodziny. 

Joanna Mazur choruje na rzadką chorobę genetyczną – ukrytą dystrofię plamki. Choroba miała niezwykle szybki przebieg, aż doszło do całkowitej utraty wzroku. Jako nastolatka sportsmenka przeniosła się do specjalnej szkoły dla niedowidzących i niewidomych. Ponieważ Mazur mieszkała w Szczucinie, a placówka znajduje się w Krakowie, zamieszkała w jednym z miejscowych internatów. 

Nie chodziło tylko o zapewnienie dziewczynce komfortowych warunków do nauki. Joanna Mazur: choroba stała się powodem, dla którego rówieśnicy zaczęli ją dręczyć. Jak wspominała w rozmowie z magazynem Przegląd Sportowy, zaznała zarówno słownego, jak i fizycznego upokarzania. 

Gdzie mieszka Joanna Mazur?

W jednym z odcinków programu Taniec z Gwiazdami został zaprezentowany materiał, w którym Joanna Mazur pokazywała swoje miejsce zamieszkania. Warunki, w jakich musi żyć niepełnosprawna kobieta, oburzyły Polaków. 

Joanna Mazur nadal mieszka w internacie, do którego przeniosła się przy okazji rozpoczęcia nauki w szkole dla niedowidzących i niewidomych. Mimo swojej niepełnosprawności i osiągnięć sportowych lekkoatletka nie może liczyć nawet na własną łazienkę. Materiał poruszył widzów do tego stopnia, że zostały zorganizowane zbiórki na rzecz młodej kobiety. 

Na chwilę obecną suma, którą internauci wpłacili za pośrednictwem platformy pomagamy.pl, wynosi 124 tysiące złotych. Z kolei na zrzutka.pl widnieje kwota ponad dziesięciu tysięcy złotych. Czy uda się zebrać na nowe mieszkanie dla sportsmenki? 

Joanna Mazur: choroba odebrała jej bardzo wiele. Na szczęście młoda kobieta nie poddaje się i udowadnia, że nawet osoby niepełnosprawne mogą spełniać marzenia i osiągać sukcesy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

joanna mazur choroba
fot. screen z youtube.com Polsat

Joanna Mazur: choroba przyniosła jej wiele cierpienia.

joanna mazur
fot. screen z youtube.com Onet Rano

Lekkoatletka zaczęła tracić wzrok, kiedy miała zaledwie siedem lat.

joanna mazur choroba
fot. screen z youtube.com INTEGRACJA.tv

Z powodu swojej niepełnosprawności stała się obiektem okrutnych docinków rówieśników.

joanna mazur choroba
fot. screen z youtube.com Telewizja Małopolska

Joanna Mazur nadal mieszka w ciasnym pokoju w akademiku.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułŚmierć legendy TVP, Ireny Dziedzic wstrząsnęła Polską. Do dziś nie wyjaśniono pewnych kwestii
Następny artykułKim byli rodzice Moniki Olejnik? Narosło wśród tego wiele nieprawdziwych teorii
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.