Joanna Scheuring-Wielgus, współzałożycielka partii Teraz! od lat angażuje się w pomoc niepełnosprawnym, ofiarom księży pedofili, a także… zwierzętom. Ostatnio w mediach zawrzało od informacji, którą przekazał jeden z dzienników. Tabloid ustalił, że posłanka oddała własne psy do schroniska!

Kandydująca do Parlamentu Europejskiego polityk miała w 2016 roku oddać do schroniska swoje dwa psy. Powód, który podała, jest dość zaskakujący. Oliwy do ognia dodaje fakt, iż jakiś czas później strajkowała pod tym samym schroniskiem! 

Posłanka oddała psy do schroniska

Czarna i Mamba to dwie suczki, których właścicielką była Scheuring-Wielgus. Niestety, posłanka zdecydowała się oddać oba czworonogi do schroniska w Toruniu. Powód? Dość zaskakujący. 

 — Miała dom z ogrodem, ale nie było jej stać na spłatę kredytu, więc przeprowadziła się do mieszkania. Chyba po prostu nie chciało jej się nimi zajmować — czytamy na stronie onet.pl 

Dokumenty w chwili przekazania zwierząt miał podpisać jej mąż, Piotr Wielgus. 

Joanna Scheuring-Wielgus strajkuje

Pod koniec grudnia 2018 roku parlamentarzystka strajkowała pod wspomnianym wyżej schroniskiem. Zachęcała ludzi, by zrezygnowali z kupna i odpalania petard w Sylwestra. Zamiast tego apelowała o wsparcie porzuconych zwierząt

Jak posłanka odniosła się do sprawy?

Joanna Scheuring-Wielgus nie pozostawiła podanych przez Fakt informacji bez komentarza:

– „Afera” dotyczy tego, że blisko 3 lata temu, zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie – co niestety się zdarza – znalazłam moim ukochanym psiakom Czarnej i Mambie dom w dobrym schronisku dla zwierząt. Zrobiłam to między innymi dlatego, że od 20 lat cierpię na alergię (nie od 2 jak pisze autorka tekstu) – czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie. 

Zobacz zdjęcia:

Joanna Scheuring- Wielgus
instagram.com @joanna.sw

Joanna Scheuring- Wielgus to działaczka społeczna i współzałożycielka partii Teraz! 

1
2
3
4
Poprzedni artykułAktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa najpiękniejsza para show-biznesu
Następny artykułAgata Mróz zmarła dwa tygodnie po przeszczepie szpiku. Siatkarka miała tylko 26 lat
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.