Joanna Szczepkowska należy do osób, które nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów. Szczególne zaciekle staje w obronie osób, które doświadczyły przemocy seksualnej. Jak podaje pudelek.pl, aktorka sama jest ofiarą nadużyć ze strony dorosłych. Miała nawet wyznać, że molestowania dopuścił się wobec niej najbliższy krewny.

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o przemocy fizycznej i seksualnej, których ofiarami padają zarówno dzieci, jak i dorośli. Sporą rolę w łamaniu tabu odegrały gwiazdy, które głośno mówią o swoich tragicznych doświadczeniach. Wykorzystują popularność w istotnym celu, wiedząc, że ich głos dotrze do większej ilości osób. Należy do nich także Joanna Szczepkowska. Zgodnie z ustaleniami pudelek.pl aktorka wyznała, że kiedy była małą dziewczynką, dziadek dopuszczał się wobec niej nadużyć seksualnych. Słowa gwiazdy są szokujące. 

Czy Joanna Szczepkowska była molestowana?

Jak podaje pudelek.pl, Joanna Szczepkowska miała opowiedzieć o swojej tragedii w książce Kto ty jesteś. Początek sagi rodzinnej, która ukazała się w 2014 roku. Opisała sytuację, która miała miejsce podczas spędzania czasu z bliskim krewnym. Zgodnie z ustaleniami portalu fakt.pl, chodziło o Michała Szczepkowskiego, dziadka aktorki ze strony ojca.

Dzidziuś siadywał ze mną na kanapie i czytał mi bajki […] to w sumie nie było nic takiego. Żaden gwałt, naruszenie dziewictwa. Tylko tyle, że ten rozbujany erotycznie człowiek nie był w stanie pohamować rąk i siebie samego – cytuje Joannę Szczepkowską pudelek.pl

Joanna Szczepkowska, podobnie jak wiele dzieci, które doświadczyły przemocy seksualnej, bała się powiedzieć rodzicom o tym, co ją spotkało. Chociaż gwiazda zdecydowała się podzielić swoimi doświadczeniami w książce, przyznała, że nie chciałaby być postrzegana jako ofiara. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Nie chcę uchodzić za największą w Polsce ofiarę molestowania przytacza wypowiedź aktorki pudelek.pl

To nie pierwszy raz, kiedy Joanna Szczepkowska zabrała głos w kwestii pedofilii. Gwiazda ujawniła w jednym ze swoich tekstów publicystycznych, że doświadczyła molestowania ze strony księdza. 

Joanna Szczepkowska o pedofilii w kościele. Co powiedział jej ksiądz?

Pudelek.pl przytoczył sytuację, którą aktorka miała opisać w felietonie dla dziennika Rzeczpospolita. Zdradziła, że podczas spowiedzi przed I komunią świętą trafiła na księdza, który zachował się wobec niej w niedopuszczalny sposób.

– Pytał, czy ktoś mnie dotykał w miejscach „nieprzyzwoitych”. Pytał, czy podglądałam mamusię i tatusia i czy słyszę, co robią w nocy. Pytał, czy widziałam, jak wygląda nagi mężczyzna.

To straszne, że Joanna Szczepkowska ma za sobą tak traumatyczne doświadczenia. Mamy nadzieję, że aktorce udało uporać się z trudną przeszłością i jesteśmy wdzięczni, że staje w obronie innych ofiar nadużyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

joanna szczepkowska
fot. screen z youtube.com Telewizja Republika

Joanna Szczepkowska jest ofiarą molestowania seksualnego.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.