Jolanta Brzozowska została brutalnie zamordowana przez grupę maturzystów na warszawskim Tarchominie. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską i do dziś uznawana jest za jedną z najokrutniejszych, szczególnie, że została dokonana przez tak młodych ludzi. W całej historii najbardziej przerażające jest to, że mordercy po zabójstwie wybrali się na…pizzę.

To była jedna z najgłośniejszych zbrodni III RP. 19 stycznia 1996 roku trzech uczniów z warszawskiego liceum napadło i w brutalny sposób zamordowało młodą kobietę, Jolantę Brzozowską. Dlaczego młodzi ludzie dokonali tak straszliwej zbrodni? Co popchnęło ich do tak okrutnego czynu?

Kto zamordował Jolantę Brzozowską?

Jolanta Brzozowska została zamordowana przez trójkę maturzystów z liceum ekonomicznego przy ulicy Szczawnickiej w Warszawie. Makabrycznej zbroni dokonała trójka przyjaciół: Monika O. Marcin M. i Robert G. Zaledwie kilka dni później w eleganckich strojach zatańczyli poloneza na balu studniówkowym. 

To była jedna z pierwszych tak głośnych spraw dokonana przez tak młodych ludzi. Zarzuty i przebieg całej sprawy wywołały przerażenie zarówno wśród funkcjonariuszy policji, jak i zwykłych obywateli. 

Maturzyści zastanawiali się, jak zdobyć pieniądze na zbliżającą się studniówkę. Marcin M. zaproponował, by obrabować biuro, w którym pracował. Chodziło o firmę Abigajl, która zajmowała się kolportażem krzyżówek. Młodzi ludzie chcieli ukraść z firmy sprzęt elektroniczny i gotówkę. W biurze znajdowała się jedynie 22-letnia Jolanta Brzozowska, którą trójka przyjaciół uznała za nieszkodliwą, jednak na wszelki wypadek przygotowali nóż, nogę od stołu i kij bejsbolowy. 

Jolanta Brzozowska została brutalnie zamordowana

Brzozowska została poinformowana przez Marcina M., że ten wraz ze znajomymi pojawi się w biurze. Jola miała sporządzić umowę dla Moniki O., która rzekomo chciała zacząć pracę w firmie Abigajl. Gdy tylko trójka przyjaciół przyszła do biura, zaatakowała nieświadomą Jolantę Brzozowską. Najpierw zadali jej kilka ciosów kijem bejsbolowym, a następnie nożem. Młoda kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Początkowo Monika i Robert utrzymywali, że są niewinni, jednak ich kompan – Marcin wyjawił prawdę. Monika O. Marcin M. i Robert G.  trafili w ręce policji miesiąc po zamordowaniu kobiety. Prowadzący śledztwo nie mieli wątpliwości, kto dokonał zbrodni. 

Cała trójka została skazana na dożywotnie pozbawienie wolności. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta brzozowska
screen z youtube.com

Maturzyści zamordowali kobietę dla pieniędzy.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDziennikarz TVP zaatakował Anję Rubik! Jego słowa oburzyły tysiące kobiet
Następny artykułCórka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie