Jolanta Fajkowska była nazywana królową TVP. Zaczynała w połowie lat 80. i przeprowadziła setki rozmów z naprawdę znanymi postaciami. Co robi obecnie i jak teraz wygląda znana dziennikarka? 

Dziennikarka była kiedyś jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji. Jakiś czas temu Jolanta Fajkowska zniknęła jednak z mediów i nie słyszy się o niej wiele. Co się stało z królową TVP i czym zajmuje się obecnie? Odpowiedź może was zaskoczyć.

Kim jest Jolanta Fajkowska?

Gwiazda TVP ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Zaczynała w 1986 roku w Teleexpressie. Pracowała tam tylko rok, bo Nina Terentiew, która zarządzała wtedy TVP 2 szybko dostrzegła jej potencjał. Jolanta Fajkowska otrzymała dużo lepszą posadę, która otworzyła przed nią drzwi do prawdziwej kariery. Dziennikarka zaczęła wówczas przeprowadzać wywiady z gwiazdami światowego formatu, wśród których znalazły się takie nazwiska jak Richard Gere, Sting, Catherine Zeta-Jones, Woody Allen czy Anthony Hopkins. 

– Proszę sobie wyobrazić: wieczorem telefon z pytaniem, czy chciałabym następnego dnia rano w Paryżu spotkać się z Woodym Allenem. Bez zastanowienia odpowiadałam, że tak, i leciałam do Paryża, by obejrzeć najnowszy film Allena i porozmawiać z nim, a potem zaraz wracałam do Polski. Miałam kolorowe życie! Naprawdę cudowne! Nigdy nie było wiadomo, co się wydarzy następnego dnia — opowiadała Jolanta Fajkowska w wywiadzie z portalem polonia.sk.

Co dziś robi Jolanta Fajkowska?

W 2007 roku jej współpraca z TVP 2 się zakończyła. Od tamtej pory dziennikarka skupia się nie tylko na pracy, ale także na życiu prywatnym. Jak sama przyznała, była bardzo szczęśliwa będąc zapracowana, teraz jednak czerpie szczęście także z innych aspektów życia.

Co dziś robi Jolanta Fajkowska? Oglądać możemy ją w telewizji Polsat News 2, gdzie od 2014 roku prowadzi program Fajka pokoju. Dziennikarkę można usłyszeć także na antenie radiowej Jedynki, gdzie zajmuje stanowisko kierownika redakcji rozrywki. Prowadzi również autorską audycję Cztery Pory Roku, do której zaprasza artystów na wywiady. Choć rzadko można zobaczyć ją na szklanym ekranie, na zawsze zapisała się w historii jako królowa TVP!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta fajkowska
kadr z TVP2

Jolanta Fajkowska była nazywana królową TVP.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułCo oglądać w majówkę na Polsacie? Stacja zaserwuje hollywoodzkie hity
Następny artykułMural poświęcony Korze zakwitł i wygląda spektakularnie. Tylko spójrzcie
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.