Jolanta Kwaśniewska zdradziła prawdę o byciu pierwszą damą. Jak się okazuje w czasie, gdy to właśnie ona sprawowała ten urząd, realia życia pierwszej damy znacznie odbiegały od tych, które mają miejsce teraz. Jednak mimo upływu czasu kwestie te pozostają nadal nieuregulowane, a Kwaśniewska uważa, że powinno się to zmienić.

Dziennikarz telewizji WP poprosił, by Jolanta Kwaśniewska wypowiedziała się na temat pensji i wsparcia dla pełniącej funkcję prezydentowej. Kolejne kadencje mijają, a ta kwestia nadal pozostaje nieuregulowana. Była pierwsza dama stwierdziła, że to właśnie powinno się zmienić. Przy okazji opowiedziała o swoich doświadczeniach. Aż trudno uwierzyć, ale pierwsza dama na spotkanie z Elżbietą II pożyczała ubrania od rodziny!

Jolanta Kwaśniewska sama się ubierała

Pierwsza dama podczas rozmowy z dziennikarzem WP przyznała, że swoje ubrania, w czasie, gdy Aleksander Kwaśniewski był prezydentem, kupowała z własnej kieszeni. Jak przypomniała, to był rok 1995, a więc w Polsce nie było takiej pomocy dla pierwszej damy jak stylistka czy osobista fryzjerka i makijażystka.

Trudno jednak uwierzyć, że przed spotkaniem z Elżbietą II Jolanta Kwaśniewska musiała sama dobrać sobie odpowiedni strój i przecież wystawić się na ogień krytyki! Była prezydentowa wspomina także swoją wizytę u fryzjerki, kiedy to w dniu wizyty królowej nie mogła przedrzeć się przez barierki w mieście i miała kłopot, by wrócić do pałacu prezydenckiego na czas.

  1. Córka Ewy Błaszczyk od dawna skrywała prawdę. Po latach przerwała milczenie
  2. Babcia nigdy nie wyrzuca łupin po cebuli i ujawnia, dlaczego są niezwykle cenne. Większość ludzi niesłusznie korzysta z nich tylko raz w roku
  3. Kraj, który już pokonał epidemię. Właśnie wyzdrowiał ostatni zakażony

Jolanta Kwaśniewska: pierwsza dama reprezentuje Polskę i Polki

Prezydentowa zaznaczyła, że pierwsza dama powinna otrzymać wsparcie od sztabu ludzi, którzy będą wspierać nie tylko jej wygląd, ale także gabinet. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego wspomniała swoją radość, gdy pierwszy raz mogła skorzystać z rad stylistek czy z kostiumów projektowanych przez profesjonalnych projektantów.

Według niej kwestie wsparcia, a także pensji pierwszej damy powinny zostać jasno uregulowane. Jak przyznała, pierwsza dama musi pięknie wyglądać, by można było być z niej dumnym, w końcu reprezentuje Polskę i Polaków. Pierwsza dama jest traktowana wyjątkowo i koniec prezydentury jej męża może stanowić nie lada wyzwanie. O trudnym powrocie Kwaśniewskiej do normalnego życia po 10 latach prezydentury jej męża pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jolanta Kwaśniewska
fot. eastnews.pl/mkudelskiTRICOLORS

Aż trudno uwierzyć, że prezydentowa sama dobierała swoje stylizacje i nie miała komu powierzyć kwestii swojego niewątpliwie ważnego wizerunku.

aleksander kwaśniewski
fot. facebook.com/aleksander.kwasniewski

Aleksander Kwaśniewski był prezydentem od 1995 do 2005 roku. Przez ten czas dzięki jego żonie rola pierwszej damy zyskała na znaczeniu.

Jolanta Kwaśniewska
Fot. instagram.com/ Łukasz Jemioł

Była pierwsza dama stanowiła ikonę stylu i klasy w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Danuta Holecka – jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  2. Od dziś przedłużenie zakazu. Trzeba pamiętać
  3. Co zauważyłeś jako pierwsze? Odpowiedź odkrywa wszystkie twoje lęki i złe rzeczy w twoim życiu
  4. Polska właśnie pobiła ponury rekord. Niestety, nie ma się czym chwalić
  5. Bezdomny znalazł na ulicy czyjąś własność. Postanowił ją zwrócić, w zamian dostał rzecz o wiele cenniejszą od pieniędzy
  6. Kaczyńska próbowała zachować wszystko w tajemnicy. Wydało się, media ujawniły jej sekret dotyczący dzieci i męża

źródło: money.wp.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl