Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w trakcie dwóch kadencji swojego męża, Aleksandra Kwaśniewskiego. Żona byłego prezydenta skomentowała pomysł wypłacania pensji Agacie Dudzie, której wysokość miałaby opiewać na sumę 18 tysięcy złotych. Nie zabrakło gorzkich słów, padło nawet słowo skandal.

Jolanta Kwaśniewska cieszy się chyba największą sympatią wśród wszystkich pierwszy dam, dlatego wiele osób czekało na jej zdanie w sprawie kontrowersyjnej pensji dla Agaty Dudy, która ma wynieść aż 18 tysięcy złotych.

Jolanta Kwaśniewska o pensji dla Agaty Dudy: skandal

W sejmie po przyjęciu ustawy o podwyżkach dla posłów w tym prezydenta i jego żony w mediach zawrzało. O wypowiedź została poproszona także Jolanta Kwaśniewska, która dla wielu Polaków była najlepszą pierwszą damą w naszym kraju. Wypowiedź byłej pierwszej damy w sprawie wysokości pensji dla Agaty Dudy cytuje Jastrząb Post:

-Chciałabym podkreślić, że składka ZUS powinna być płacona dla Pierwszej Damy w wysokości adekwatnej do wcześniejszych dochodów. Brak regulacji w tej sprawie od tylu lat jest skandalem – powiedziała w programie Tłit Jolanta Kwaśniewska.

  1. Anna Mucha wrzuciła intymne nagranie z Kubą Wojewódzkim. W końcu prawda się wydała
  2. Jak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętu

Pensja dla Agaty Dudy – co na to pierwsza dama?

Do tej pory polskie prawo nie zakładało żadnego wynagrodzenia dla pierwszej damy. Sama Jolanta Kwaśniewska wypowiadała się na ten temat, nie raz sądząc, iż ta sprawa powinna w końcu zostać wyregulowana. Jednak pensja, jaką zaproponowano pierwszej damie, zaskoczyła wszystkich, 18 tysięcy złotych to pensja równa dotychczasowej prezydenckiej.

Jak podaje Jastrząb Post, kancelaria prezydencka nie wnioskowała o żadną pensję dla pierwszej damy. Jedyna sprawa, jaką Agata Duda chciałaby wyregulować, jest ubezpieczenie zdrowotne:

– Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej – cytuje Jastrząb Post wypowiedź jednego z prezydenckich urzędników udzieloną portalowi wp.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta kwaśniewska
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS

Była prezydentowa nie raz opowiadała, jak trudno było jej na początku odnaleźć się w roli pierwszej damy, zawsze też twierdziła, że sprawa pensji dla pełniącej tę rolę powinna zostać uregulowana. Jednak suma 18 tysięcy zupełnie ją zaskoczyła.

jolanta kwaśniewska
fot. Jakub Kaminski/East News

Agata Duda nie zabrała oficjalnie głosu w sprawie swojego wynagrodzenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować
  2. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo
  3. Nie żyje gwiazda disco-polo. Tragiczna śmierć podczas wieczoru kawalerskiego, najnowsze doniesienia prokuratury
  4. Pilne ostrzeżenie dla czterech województw 2 stopnia. Niebezpieczeństwo może dotknąć tysiące Polaków
  5. Nie zostawili suchej nitki na Barbarze Kurdej-Szatan i jej mężu. Jak oni wyglądali na ślubie gwiazdorskiej pary?
  6. Okropna i porażająco długa lista z ostatnich dni, nie używaj ich do gotowania. Biedronka, Lidl i inne sklepy masowo wycofały całe mnóstwo niebezpiecznych produktów

źródło: jastrzabpost.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!