Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich? Znamy oficjalne stanowisko Pierwszej Damy
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 29.11.2019 16:41

Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich? Znamy oficjalne stanowisko Pierwszej Damy

Taniec z Gwiazdami
instagram.com

Jolanta Kwaśniewska jest najbardziej uwielbianą Pierwszą Damą III RP. Już pod koniec drugiej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego wielu Polaków marzyło o starcie jego żony w następnych wyborach. Czy teraz Jolanta Kwaśniewska w końcu zdecyduje się na kandydaturę?

Jolanta Kwaśniewska jest jedną z najbardziej lubianych kobiet w polskiej polityce. Zdaniem wielu Polaków świetnie sprawdziła się jako Pierwsza Dama i mogłaby kontynuować reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Czy jednak podejmie się tego wyzwania? Aleksander Kwaśniewski opowiedział o planach żony.

Czy Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich?

Minęło już 14 lat, od kiedy Jolanta Kwaśniewska opuściła Pałac Prezydencki, lecz wielu Polaków chciałoby zobaczyć ją tam ponownie. Była Pierwsza Dama nie komentowała tej sprawy. Aleksander Kwaśniewski został jednak wprost zapytany o możliwy start jego żony w wyborach.

Rozumiem, że wielu ludzi oczekuje jej startu, ale żona wiele lat temu złożyła deklarację, której jest wierna. Nie zajmuje się polityką, a działalnością charytatywną i społeczną. Przecież nie każdy musi być w polityce — powiedział Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Interią.

jolanta kwaśniewska w młodości

Jolanta Kwaśniewska na prezydenta?

Jolanta Kwaśniewska już wielokrotnie była nakłaniana do startu w wyborach prezydenckich. Badania i sondaże już w 2005 roku potwierdzały, że miałaby szansę na wygraną. Wiosną 2004 roku Jolanta Kwaśniewska jednak zaznaczyła, że nie chce angażować się w politykę.

W 2010 roku Jolanta Kwaśniewska otrzymała propozycję startu od Grzegorza Napieralskiego, szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Była Pierwsza Dama jednak ją odrzuciła.

W 2018 roku sondaż Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu ujawnił, że wśród kobiet w polityce to właśnie Jolanta Kwaśniewska miałaby największą szansę na wygraną w wyborach prezydenckich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta kwaśniewska

Czy żona byłego prezydenta wystartuje w wyborach prezydenckich?

Jolanta Kwaśniewska

Była Pierwsza Dama wystosowała oficjalne oświadczenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu
  2. Uwielbiana aktorka była bita przez męża. „Prawie rozerwało mi gałkę oczną”
  3. Była polską gwiazdą rocka, zmarła na ulicy w drodze na zakupy. Nikt z przechodniów jej nie pomógł
  4. Smutna wiadomość dla fanów „Mam Talent”. Odszedł uwielbiany gwiazdor
  5. Wszyscy znają jej piosenkę z „Na dobre i na złe”. Anna Jurksztowicz ma 54 lat i wciąż zachwyca urodą
  6. Szybki test „diamentowego palca” pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie

źródło: fakt.pl, konkret24.tvn24.pl