Jolanta Kwaśniewska: Agata Duda nie będzie zachwycona, kiedy dowie się, jak poprzednia Pierwsza Dama skomentowała jej postępowanie. Czy rzeczywiście żona Andrzeja Dudy zasłużyła na tak surową ocenę? Chociaż słowa Kwaśniewskiej nie wszystkim się spodobały, drugie tyle osób uważa, że ma sporo racji.

Została zapamiętana jako jedna z najbardziej zaangażowanych i dystyngowanych Pierwszych Dam w historii polskiej prezydentury. Elegancka i uprzejma, zachwycała rodaków i zagranicznych gości nienagannymi manierami. Nic dziwnego, że nawet wiele lat po zakończeniu kadencji przez jej męża wciąż pozostaje autorytetem w kwestii roli żony prezydenta. Jolanta Kwaśniewska: Agata Duda nie zachowuje się, jak przystoi osobie o takiej pozycji? Padło wiele gorzkich stwierdzeń. 

Jolanta Kwaśniewska: Agata Duda źle wypełnia rolę Pierwszej Damy?

Jak twierdzi Jolanta Kwaśniewska, Agata Duda nie do końca zgadza się z decyzjami, podejmowanymi przez obecną Pierwszą Damę. Chociaż żona Aleksandra Kwaśniewskiego starała się wstrzymać od oceniania i ferowania wyroków, pewne zachowania Dudy pozostają dla niej niezrozumiałe.

Według informacji wprost.pl Jolanta Kwaśniewska nie rozumie, dlaczego Agata Duda nie zdecydowała się zabrać głosu w kwestii planów zaostrzenia przepisów regulujących kwestię dokonywania w Polsce aborcji. Wspominała przy tym Marię Kaczyńską, która miała odwagę poruszać publicznie poruszać ten „drażliwy” temat, nawet jeśli ściągało to na nią wielką krytykę. 

– Chciałabym, żeby Agata Duda poszła w ślady Marii Kaczyńskiej, która – gdy było trzeba – miała odwagę wypowiedzieć się przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. […] Mnie nie wypada jej oceniać. Wypada mi się tylko dziwić, że w tej sprawie milczy – czytamy na wprost.pl

Jolanta Kwaśniewska: Agata Duda nie ustosunkowała się do apelu poprzedniej Pierwszej Damy i do dziś nie zajęła oficjalnego stanowiska w kwestii zaostrzenia prawa do przerywania ciąży. Jednak żona prezydenta nie uczyniła w tej kwestii żadnego wyjątku od reguły – od momentu objęcia przez Andrzeja Dudę urzędu, konsekwentnie nie wypowiada się na tematy polityczne, skupiając na wypełnianiu codziennych obowiązków. 

Jolanta Kwaśniewska o aborcji. Co powiedziała?

Jolanta Kwaśniewska przyznała w rozmowie dla portalu wprost.pl, że nie zgadza się z pomysłem, by prawo do aborcji zostało jeszcze bardziej ograniczone. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego uważa, że obecna ustawa i tak należy do radykalnych. 

Jolanta Kwaśniewska: Agata Duda zdecyduje się odpowiedzieć swojej poprzedniczce? A może Pierwsza Dama będzie nadal trzymała się zasady, że nie wypowiada się na tematy dotyczące kwestii społecznych i politycznych? Na razie zapowiada się na to drugie. 

Zgadzacie się z Jolantą Kwaśniewską? A może uważacie, że żona prezydenta nie powinna ingerować w kwestie polityki?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta kwaśniewska agata duda
fot. instagram.com @prezydent_pl

Jolanta Kwaśniewska: Agata Duda raczej nie ucieszy się z tego, co powiedziała o niej żona Aleksandra Kwaśniewskiego. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMiłosny horoskop na maj. Skorpiona spotka miłość sprzed lat, a Baran odkryje sekret partnera
Następny artykułMama niedźwiedzica przeprowadza z troską małe misie przez drogę. Wideo bije rekordy popularności
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.