Jolanta Kwaśniewska: emerytura dopiero po 80 roku życia? Była pierwsza dama podzieliła się dwa lata temu pomysłem, który nie spodobał się Polakom! Co Kwaśniewska poradziła wtedy emerytom? 

Pierwsza dama zaliczyła jakiś czas temu niezłą wpadkę. Próbując pomóc seniorom i doradzić im na temat życia na emeryturze, sprowadziła na siebie falę ostrej krytyki! Jolanta Kwaśniewska: emerytura pierwszej damy, z racji jej urzędu, odrobinę różni się od tej, na którą liczyć może przeciętny Polak!

Jolanta Kwaśniewska: emerytura po 80 roku życia?

Jolanta Kwaśniewska raczej nie musi narzekać na warunki, w których żyje — będąc żoną byłego prezydenta najprawdopodobniej nie grożą jej problemy finansowe. Dlatego też wszystkich zdziwiło, kiedy kilka lat temu Kwaśniewska postanowiła doradzić seniorom, jak najlepiej poradzić sobie z życiem na — niestety dość niskiej — emeryturze. Jej pomysły oburzyły wielu Polaków! 

Niestety, elita bywa oderwana od rzeczywistości przeciętnego przedstawiciela klasy robotniczej. Kilka lat temu magazyn Gala opublikował serię porad autorstwa byłej Pierwszej Damy. Kilka z nich naprawdę rozjuszyło rodaków — a zwłaszcza seniorów, do których kierowane były owe rady.

Jolanta Kwaśniewska o emeryturze

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego niestety nie trafiła swoimi poradami w gusta emerytów i ciężko się dziwić. Jolanta Kwaśniewska żyje na nieco innym poziomie niż przeciętny polski senior i czytelnicy mogli to odczuć w publikowanych przez nią artykułach. Pierwsza dama nigdy nie kryła swojego zamiłowania do eleganckich i luksusowych ubrań, dalekich podróży i pięknych wnętrz. Co sądzi żona byłego prezydenta o polskim wieku emerytalnym? Odpowiedź przytacza Super Express. Jolanta Kwaśniewska: emerytura powinna według niej następować dopiero po 80 roku życia, a seniorzy mogą relaksować się jeżdżąc na wakacje… w Alpy. Jej wypowiedź dla Super Expressu dotycząca starości na pewno nie pomogła w tje niezręcznej sytuacji:

– Licznik bije, ale dobrze czuję się z moim wiekiem. Wciąż nie przestaję jeść mądrze i ruszać się. (…) A to, co najważniejsze to pogoda ducha, uśmiech, wiara w ludzi i chęć spotykania się z tymi, którzy podobnie do nas myślą. Praca do 80. roku życia lub więcej, jeśli będą czuły się na siłach. Bo kto zapracuje na nasze emerytury? – mówiła Kwaśniewska.

Jak myślicie, czy ówczesna fala krytyki była uzasadniona? A może Jolanta Kwaśniewska nie zdawała sobie do końca sprawy z wydźwięku swoich słów? Jolanta Kwaśniewska: emerytura po 80 roku życia to prawdziwe wyzwanie, mamy nadzieję, że próg emerytalny nie powędruje tak wysoko. A co wy myślicie?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Piotr Swend znany z „Klanu” ma siostrę bliźniaczkę! Wybrała zupełnie inną ścieżkę kariery
  2. Dziś członkowie kultowego zespołu Tokio Hotel są nie do poznania. Wokalista zmienił się najbardziej
  3. Marta Kaczyńska na przeuroczym zdjęciu z Marią Kaczyńską. Łączyła je wyjątkowa więź

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta kwaśniewska: emerytura
instagram.com/pierwszadamarp

Jolanta Kwaśniewska: emerytura pierwszej damy różni się od tej, którą otrzymuje przeciętny Polak!

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMałgorzata Socha na zdjęciu z mamą. Pokazała przygotowania do świąt
Następny artykułPolsat pokaże dziś prawdziwy filmowy hit. Przygotujcie dużo chusteczek
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.