Jolanta Kwaśniewska: ojciec żony byłego prezydenta miał trudne życie. Tragiczne wydarzenia z dzieciństwa na zawsze odcisnęły piętno na nastolatku, a później mężczyźnie i ojca rodziny. Przeżył rzeź wołyńską — niestety, spora część jego najbliższych nie miała aż tyle szczęścia. Jak traktował swoje dzieci? Wspomnienia Pierwszej Damy są zaskakujące.

Razem z mężem Aleksandrem Kwaśniewskim oraz córką Aleksandrą tworzą jedną z najbardziej lubianych rodzin polskiej polityki. Czy sama dorastała w równie ciepłym i pełnym miłości domu? Jolanta Kwaśniewska: ojciec Pierwszej Damy cudem przeżył rzeź wołyńską. Tragiczne wspomnienia i przerażające obrazy morderstw towarzyszyły mężczyźnie prawdopodobnie do końca życia. Czy jego trudna przeszłość odbiła się na relacjach panujących między nim a trzema córkami? Żona byłego prezydenta dorastała w nietypowym domu. Jej ojciec miał bardzo niebezpieczne zajęcie

Jolanta Kwaśniewska: ojciec Pierwszej Damy mógł zginąć?

Jak podaje portal wiadomosci.dziennik.pl, w czasie II wojny światowej ojciec Jolanty Kwaśniewskiej mieszkał na terenie, który w 1943 roku stał się miejscem walk toczonych między polską ludnością a hitlerowcami oraz bojówkami ukraińskimi. Niestety, tragiczne wydarzenia nie ominęły również jego rodziny.

Jolanta Kwaśniewska: ojciec żony Aleksandra Kwaśniewskiego, Julian Konty, do końca życia zapamiętał datę 3 marca 1943 roku. Tamtego dnia wsie Borszczówka i Lidawka, w których mieszkali jego bliscy, zostały zaatakowane przez nazistów. Większość mieszkańców zginęła przerażającą śmiercią, a ich domy podpalono. Wśród ofiar była ciotka Kwaśniewskiej, jej mąż oraz małe dziecko. 

— Przeszło 60 lat temu rozegrała się tragedia. 3 marca 1943 roku przybył oddział niemiecki i lokalnej policji — wymordował Borszczówkę i Lidawkę. Zginęła moja siostra, Zofia Krasicka z mężem Czesławem i ich dzieckiem. Byłem świadkiem grzebania zamordowanych około 250 osób pochowanych w tej bratniej mogile — cytuje Juliana Kontego portal wiadomosci.dziennik.pl. 

Z rzezi zdołał uratować się między innymi brat Juliana Kontego, Feliks. Mężczyzna zmarł w 2003 roku. 

Jak wyglądało dzieciństwo Jolanty Kwaśniewskiej?

Ocalony Julian Konty ożenił się z kobietą o imieniu Anna. Małżeństwo doczekało się trzech córek, wśród których była m.in. właśnie Jolanta Kwaśniewska. Mężczyzna podjął pracę jako pułkownik Wojsk Ochrony Pogranicza, a po przejściu na emeryturę był nauczycielem przysposobienia obronnego. 

Jak czytamy na portalu wiadomosci.dziennik.pl, w domu przyszłej Pierwszej Damy panowała prawdziwa dyscyplina, ponieważ ojciec przenosił swoje zwyczaje z pracy do domu. Co ciekawe, Jolanta Kwaśniewska wspominała, że rodzice mieli zwyczaj traktowania jej jak… syna. Małżeństwo nawet zwracało się do córki męskim imieniem — Włodek

Jolanta Kwaśniewska: ojciec Pierwszej Damy zmarł 13 października 2007 roku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo tragiczna była rodzinna historia żony Aleksandra Kwaśniewskiego. Warto pamiętać o przerażających wydarzeniach sprzed nawet kilkudziesięciu lat, żeby zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości. 

ZOBACZ ZDJĘCIA JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ:

jolanta kwaśniewska: ojciec
fot. screen z youtube.com Wydawnictwo Agora

Jolanta Kwaśniewska: ojciec Pierwszej Damy przeżył rzeź wołyńską. 

jolanta kwaśniewska: ojciec
fot. screen z youtube.com KongresKobietTV

Ojciec Pierwszej Damy stracił prawie całą rodzinę. 

jolanta kwaśniewska: ojciec
fot. screen z youtube.com INTERIA.TV

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego wysoko ceni wartości rodzinne. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  2. Rodzinny koszmar, ich mama nie żyje. Katarzyna Dowbor ledwo powstrzymała łzy
  3. Projekt Lady zrobił z niej wielką gwiazdę. Jak wyglądała Irena Kamińska-Radomska zanim została mentorką w programie TVN?
  4. Jak wybrać wygodne szpilki? Konkretne modele i sprawdzone tricki
  5. Agata Duda znów pokazała klasę. Na spotkaniu z japońską parą książęcą wyglądała bezbłędnie
  6. Syn Hanny Śleszyńskiej i Piotra Gąsowskiego ma już 24 lata. Czym zajmuje się Jakub Gąsowski?
  7. WSZYSCY nas okłamują. Dowiedz się, jak przyłapać kłamcę na gorącym uczynku

źródła: pl.wikipedia.org, wiadomosci.dziennik.pl

Poprzedni artykułSzczeniak był przywiązany do szyn. Gdy nadjechał pociąg, stało się coś niesamowitego
Następny artykułJak jeść pałeczkami? Porady dla początkujących
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.